| IngerCazator a întrebat:

DAU FUNDA!
Buna TPU! Eu am 14 ani iar prienul meu cu care m-am certat are 19. Acum sa va zic dc m-am certat si daca credeti ca puteti sa ma ajutati va rog sa-mi dati niste sfaturi.
Ieri seara am fost cu el peafara si parca tot era bine. Cand am ajuns acasa mi-a scris pe fb ca nu mai vrea sa fie cu mine pentru ca ii place de o prietena de-a mea cu care a mai fost mai demult si s-ar putea sa se impace. Dupa ce am iesit de pe fb mi-a trimis un mesaj cu texul: Daca nu facem si sex nu mai pot sa fiu cu tine. [eu mereu il refuz pentru ca sunt virgina, mi-e frica si nu as vrea sa incep viata sexuala de la varsta asta]
Azi am vb si cu o alta prietena de-a mea care mi-a facut cunostinta cu el, si care i-a zis de la inceput ca daca cumva imi zice ceva de gen sau ma supara cu ceva ea nu mai are ce discuta cu el.
Prietena care mi-a facut cunostinta cu el este prietena si cu fata ceallta care i-a zis ei ca nu sar mai impaca cu el niciodata.
Azi seara el m-a sunat si a zis ca a fost beat si ca nu a vrut sa spuna asta
Eu una cred ca fata aceia la refuzat si acum a venit la mine ca la a doua varianta sau ceva de gen. Si in plus cred ca omul cand este beat spune tot adevaru... Voi ce credeti? veau pareri si sfaturi de tot felul.

Răspuns Câştigător
| Chαяtreux a răspuns:

Fii tu cea care pune punct relatiei. O fata trebuie respectata. Dar pentru a primi respect, trebuie sa se respecte ea insasi in primul rand. Daca tu acum esti bleaga si il ierti, ba mai mult, te mai culci si cu el ca nu cumva sa te lase, ceilalti te vor considera o tarfa, si nu vei primi respect. Cum sa stai cu un idiot care a vrut sa te paraseasca pentru a se cupla cu prietena ta? WTF?
Fii desteapta.

1 răspuns:
| AAMTeq a răspuns:

Hmm, se spune ca oamenii beti spun adevarul, deci s-ar putea sa ai dreptate. La ce ai povestit, pare un tip interesat intr-o relatie mai mult pe sex decat pe sentimente. Parerea mea, ar fi sa nu iti incepi viata sexuala la varsta asta, cat in legatura cu relatia ta, nu sunt sigura daca se merita, el spunand astfel de lucruri. Sper ca te-am ajutat, funda? happy