Întrebare recomandată | IngerCazator a întrebat:

DAU FUNDA!

Buna TPU! Eu am 14 ani iar prienul meu cu care m-am certat are 19. Acum sa va zic dc m-am certat si daca credeti ca puteti sa ma ajutati va rog sa-mi dati niste sfaturi.

Ieri seara am fost cu el peafara si parca tot era bine. Cand am ajuns acasa mi-a scris pe fb ca nu mai vrea sa fie cu mine pentru ca ii place de o prietena de-a mea cu care a mai fost mai demult si s-ar putea sa se impace. Dupa ce am iesit de pe fb mi-a trimis un mesaj cu texul: Daca nu facem si sex nu mai pot sa fiu cu tine. [eu mereu il refuz pentru ca sunt virgina, mi-e frica si nu as vrea sa incep viata sexuala de la varsta asta]

Azi am vb si cu o alta prietena de-a mea care mi-a facut cunostinta cu el, si care i-a zis de la inceput ca daca cumva imi zice ceva de gen sau ma supara cu ceva ea nu mai are ce discuta cu el.

Prietena care mi-a facut cunostinta cu el este prietena si cu fata ceallta care i-a zis ei ca nu sar mai impaca cu el niciodata.

Azi seara el m-a sunat si a zis ca a fost beat si ca nu a vrut sa spuna asta

Eu una cred ca fata aceia la refuzat si acum a venit la mine ca la a doua varianta sau ceva de gen. Si in plus cred ca omul cand este beat spune tot adevaru... Voi ce credeti? veau pareri si sfaturi de tot felul.

Răspuns Câştigător
| PassingBY a răspuns:

Eu cred că trebuie să nu mai ai nici o treabă cu băiatul ăsta. Mă bucură să observ (din câte am citit) că şi tu ştii că nu e bine şi ţin să te felicit pentru asta. Nu multe au forţa şi mândria asta până la capăt să refuze ceva ce nu cred că e ok. Băieţi mai sunt pe lume şi tu ai tot timpul din lume să cunoşti un băiat pentru care TU eşti prima opţiune şi care caută de la tine mai mult decât sex. Fii aşa în continuare şi cred că vei fi un om frumos. happy

18 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu cred ca omul te sileste, te forteaza sa faci sex cu el.
Lasa-l in plata Domnului, ca nu e de tine. Vad ca ai capul pe umeri si iti dai seama ca varsta ta este total nepotrivita pentru a-ti incepe viata sexuala.
Poveste cu fata cealalta este o "gogotita" ca sa te faca pe tine geloasa si sa cedezi, ca sa nu-l pierzi.
Spune-i un NU hotarat si cauta-ti un prieten corespunzator varstei tale.
Fii fata desteapta, ca baieti din astia o sa tot intalnesti.

| mona a răspuns:

Eu cred ca,,prietenul tau,,nu poate sa stea fara sex si regurge la lucruri urate numai sa-i cazi in plasa, e bine ca nu ai cedat in fata lui, alta ar fi zis,, hai ca fac sex cu tine numai sa fie bine si sa mearga relatia,, eu te-as sfatui sa il lasi naibii in pace ca nu te merita si pe deasupra e si nesimtit

| VadTot a răspuns:

Arunca i la gunoi pe amandoi! Amandoi sunt doar niste simple gunoaie care nu au ce cauta in viata ta!

| neutrino a răspuns:

Tu ce credeai ca doreste el de la tine? Baiatul propune, tu accepti sau nu. Daca-l refuzi, el mai bea ceva, si iti propune iar. Poate-i tine! Dar fie vorba intre noi, frumoasa alegere de baiat ai facut!

| h3r a răspuns:

Foarte bine ai făcut când l-ai refuzat.
Ai văzut la ce se ajungea?
Nu mai vorbi cu el, încearcă să te prostească. Acceptă ca nu e pentru tine, tocmai de aceea vei avea şi timp pentru un alt prieten, pe parcurs.
Nu încerca să păstrezi legătura cu el şi ar trebui să te mai fereşti de unele prietene.

Take care.

| valentino52 a răspuns:

Sincer pustii astia de 19, 20 de ani care umbla cu fetite de varsta tasunt niste ratati care nu sunt in stare sa isi faca o iubita matura. La varsta asta deja ai prins gustul, e ceva normal sa faci sex in facultate cu prietena ta. Nefiind in stare sa isi gaseasca o fata matura pentru ca nu se uita niciuna la el recurge la mici trucuri sa fraiereasca pe cele mici, sa fie prima lor iubire. La 14 ani ai impresia ca totul se invarte in jurul lui, ca e mare si tare. Esti influentabila si te poate manipula cum vrea. Cand mai cresti o sa vezi baieti de genul si iti vei da seama ca sunt penibili, incapabili sa cucereasca o fata pentru ca nu au nimic bun de oferit si niciuna nu se culca cu ei. orice fata matura si draguta la 18, 19, 20 de ani nu merge dusa cu vorbe dulci gen esti viata mea, vai dar stii ca imi place de tine etc, lucruri care pe tine te impresioneaza.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Clar baiatul acela si folosit de tine si mai mult ca sigur cand ti-a zis tie ca a fost beat nu era asa el doar a cautat o scuza ca sa te induioseze pe tine ca poate poate te impaci cu el este o diferent de varsta intre voi de obicei diferenta asta de varsta nu conteaza dar in cazul tau conteaza el este inca un pusti necopt la minte care vede doar femei distracti si bani nimic mai mult si a vrut de la tine doar sa faceti sex si nimic mai mult un timp de 19 ani nu poate sa stea cu o fata de 14 ani pentru ca la el hormonii sunt deja in floare si a dat de gust iar acum vrea din ce in ce mai mult si probabil nu a facut-o niciodata cu o virgina si te-a gasit pe tine, este viata ta dar sa stii ca daca te vei impaca cu el iti va face la fel si prima care ii va iesi in cale si care va putea sa ii ofere sex te va lasa pe tine pentru ea, multi dintre baieti din ziua de azi sunt niste misogini si niste obsedati sexuali (Fara suparare) pentru multi dintre baieti din ziua de azi conteaza foarte mult sexul poate mai exista si cazuri in care baiatul nu este obsedat dar iti spun ca sunt pe cale de disparitie. Incearca sa inchei orice fel de relatie cu el pentru ca doar asta vrea de la tine sex si atat nimic serios.Tu esti inca in floarea varstei ai toata viata inainte sa iti incepi viata sexuala nu de la o varsta atat de frageda, asta este parerea mea si sfatul meu.PS: Ai grija de tine

| Jijell a răspuns:

Eu mint cel mai bine cand sunt beat.

Dar in rest sunt de acord cu ceilalti, lasa-l. Mai bine mai tarziu decat prea devreme, sexul nu e o joaca, iar tu inca trebuie sa te joci. Daca aveai 16 ani as fi zis ca era ok daca chiar il iubesti, dar la 14, clar nu.

| SyndicateX a răspuns:

El vrea doar sa profite de tine, vrea a fac sex cu tine si atat nu il lasa sa isi bata joc de tine despartate de el si cautati un prieten de varsta ta. Iti spun eu sigur ca o sa regreti faptul ca iti pierzi virginitatea cu baiat ca el.Inca ceva sa nu te lasi pacalita ca daca faci sex oral sau sex anal nu iti pierzi virginitatea, virginitatea o pierzi in momentul in care faci orice din punct de vedere sexual cu o alta persoana chiar daca nu e sex vaginal, deci daca faci sex oral, anal iti pierzi virginitatea. Ai grija de tine si de deminitatea ta fi o fata puternica care nu permite unui nemernic sa isi bata joc de ea.

| crack123 a răspuns:

Eu cred ca pur si simplu era prea mic pentru tine, adica la varsta ta trebuie sa cauti barbati putin mai in varsta... ca doar un baiat de 19 ani mai mult decat sa te creasca pana la 18 ani sigur nu-si doreste altceva...

| bybyu a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa te impaci cu el, deoare daca tine la tine nu te poate obliga sa faci ceva pentru care nu esti pregatita si da ai dreptate oameni la betie spun ce ar asteapta ei de la tine. Eu in locul tau las parasi imediat. Succes si sper ca ti-am fost de folos

| BabyThisIsMe a răspuns:

Deci el te foloseste, vrea doar sa...intretina relatii cu tine si nimic mai mult.fii atenta si nu te lasa infuentata si indragostita de astfel de baietiwinking Succes si lasa-l, gases-ti un baiat mai de varsta ta, pentru ca la 14 ani nu ai nevoie de viata sexuala...acum trebuie sa iesiti prin parul=curi, mall-uri etc., saruturi, vorbe frumoase, zambete, priviri.:*

| Auroree a răspuns:

La 19 ani sincer ce credeai ca vede la tine. oricat de draguta ai fi chiar crezi ca tine la tine... daca tinea cat de putin nici nu indraznea sa iti spuna acea "problema" cu sexul straight face

| alexandra932323 a răspuns:

Cred ca ai mare mare dreptate, la varsta lui altceva nu cred ca are in cap, ar trebui sa te reorientezi spre un baiat mai apropiat ca varsta, sau in orice caz nu atat de fatarnic si meschin ca acest profitor

| monyk94 a răspuns:

Cred sincer ca ar trebui sa se duca la aia si sa ramana cu ea! Lasa-l in pace tu fataoh go on Daca te iubea nu incerca sa te puna in situatia asta. Parerea mea e ca tipul e nesimtit si ar trebui sa il lasi sa-si vada de viata lui. Si da, ai dreptate, cel mai probabil s-a intors la tine pentru ca tipa l-a refuzat. Gandeste-te bine inainte sa iei o decizie. O sa incerce sa te convinga, dar sa nu cedezi! Asemenea oameni nu iti merita iubirea.winking

| nicoooletaaa a răspuns:

Tu esti si micuta fata de el. poate ca asta urmareste de fapt...a crezut ca esti mica si naiva.lasa'l naibii. daca te iubea nu iti cerea sa te culci cu el si in acel mod urat.si sa nu faci prostia asta de la varsta asta...pt k iti v-a parea foarte rau mai tarziu.
te pup sper ca ti-am fost de folos macar putinlove struck

| bubublonda a răspuns:

Uite eu am fost tot in aceeas dilema acum cateva saptamani...eu(tot 14 ani).el(tot 19 ani) am stat impreuna timp de aproape 6 luni si ne-am despartit nu e din cauza ca el vroia sa faca sex nu mi-a zis niciodata. dar am mia vb despre asta a zis ca facem doar cand vreau eu..eu te sfatuiesc sa il parasesti pentru ca al are o varsta tu o varsta el vrea ceva tu alt ceva ..stiu ca tu il iubesti mult ca asa am procedat si eu dar ai sa vezi ca la inceput o sa suferi si o sa iti treaca si o sa incepi sa te indragostesti imediat de alt baiat chiar daca te gandesti inca la el.

| kenzy555 a răspuns:

Esti oarba? normal ca nu trebuie sa mai stai cu el, vrea doar sa te, si in plus nici macar nu are respect fata de tine daca ti-a zis in felul ala, Parerea mea e ca daca te mai impaci cu el esti o fata usuratica...

sper ca ti-am fost de ajutor si sa nu te superi pe mine