| jadir a întrebat:

Dau FUNDA, ma expertilor in ale fb care im dai o mana de ajutor? Vreau sa`mi pun nume de utilizator si im spune, Before you can set your username, you need to verify your account. ce cont sa verific? ca am activat contul din mail, ce masa nu-i convine? si la numele de uitilizator im spune : Username is available si atunci dc nu merge?

5 răspunsuri:
| jadir explică:

Contu l-am activat din mail, si am inceput sa lucrez pe pagina, dar cand am vrut sa pun nume de utilizator ex :https://www.facebook.com/MickeyMarius im spune, Username is available deci totul este ok cand vreau sa salvez imi spune, Before you can set your username, you need to verify your account. am contul activat din mail repet, chiar nu inteleg ce masa are.

| jadir explică:

Pai si unde intru ca sa rectivez contul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In general, dupa ce iti creezi cont pe orice site (inclusiv retele de socializare de tipul facebook), ti se trimite un e-mail pe mailul pe care ai facut contul cu nume si, eventual, parola. Iar mai jos este un link deasupra carua scrie "Press the following link to activate your account." ('Apasati urmatorul link pentru a va activa contul"). Aceasta este o procedura standard pentru a nu crea conturi pe e-mailuri neexistente.
Sper ca te-am ajutat. O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In acest caz, mai exista doua posibilitati:
1. Cere sa iti mai trimita inca o data e-mailul de activare si REactiveaza-l.
2. Sterge contul si creeaza unul nou pe alt e-mail.
Succes!

| anonimulus a răspuns:

Pai verifici contul pe care ai facut fb poate trebuie sa bagi un cod ceva de acolo