| HinataYuno a întrebat:

Dau funda+vot! Hei, TPU! Daca alerg zilnic de la 4 km la maxim 10 km, fac minim 100 de abdomene, 50 de genoflexiuni, 50 fandari laterale, 50 fandari normale,aplecari,sarituri(normale,fara coarda) si ciclism,voi da burtica jos? Am inceput acest program sportiv de ieri,si pe langa ca nu mai mananc mancaruri cu multe calori.Ce ar mai trebui sa adaug la acest program de slabit/dat jos burtica? Ce e bine sa mananc,ce nu? Si alte sfaturi,video-uri, link-uri care m-ar putea ajuta.

5 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu forta prea mult de la inceput. Elimina din alimentatie produsele fast-food, bauturile carbogazoase, cremele de cofetarie si sosurile pe baza de faina.Redu pastele fainoase, painea alba, grasimile animale, carnea sau cartofii prajite in ulei.Consuma -le mai mult inabusite, cu adaus de legume.Consuma fructe-chiar in forma de compot, iar dimineata lapte cald cu putina miere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Important e sa faci toate acestea zilnic si sa depui efort mai ales la abdomene.

| Kazumi a răspuns:

Hoo tata tu esti om sau robot? Iarta-ma ca iti spun dar ai inceput PROST! In calitate de sportiva si de absolventa a unor cursuri de nutritie iti pot spune ca nu trebuia sa incepi asa de repede cu asa de mult.Inteleg ca vrei sa slabesti repede dar nu e bine. Uite programul meu: in fiecare zii 12 ture de teren mare de fotbal, 10 minute sarituri coarda, 100 de abdomene + fotbal, tenis de camp, volei = 4 kg slabit in 10 zile(desii nu era nevoie).Si retine ca am slabit mai repede decat trebuia.Ia-o usor ca vei reusii

| antonio30 a răspuns:

E bun antrenamentul. Destul de ok. Dar sa nu te aștepti sa slabesti brusc. O sa slabesti si o sa slabesti destul de mult dar nu iti recomand sa mai mănânci mâncare calorica. Si eu fac antrenament si când am mâncat ceva mai caloric m-am ingrasat rapid!
Mult succes!

| kmidodo a răspuns:

E ok.Stiu sigur ca abdomenele ajuta mult.Grija insa pentru ca s-ar putea sa faci febra musculare si asta sa te faca sa renunti! Ia-o usor, progresiv si cu cat te tii de sportul asta vezi rezultate. Fandarile iti dezvolta musculatura picioarelor si nu prea au treaba cu burtica.Pentru ea sunt sfinte cat mai multe abdomene pe zi in reprize de 2-3 minute de cate ori pe zi poti.Succes!