| denisa06 a întrebat:

Dau fundita:Buna! am nevoie de ajutor urgent am luat 6 la un test si sunt clasa a 4 si nu-i pot spune mamei mele deoarece me-a spus ca daca i-au mai putin de 8 nu ma mai lasa in tabara! Problema este ca la scoala avem mape si in fiecare saptamana mapele acasa iar mama celei mai bune prietene ale mele a suntato si a zis a prietena mea are nota mica, iar dupa tot imi cera testul si i-am zis ca l-am uitat la scoala si maine il vrea! nu stiu ce sa fac ca sia notat in telefon sa nu uite si maine nu cred ca vom da vreun test la scoala la mate in speciala! va rog ma puteti sfatuii pana in ora 22-23 va implor si dati un sfat bun

Va multumesc anticipat

10 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Chiar daca va afla si nu te va mai lasa in tabara nu e sfarsitul pamantului!laughingAsta e. Ii spui si tu ca ai fost ocupata, ca ai invatat mult la alte materii, si incearca sa o convingi sa te lase in tabara spunandu-i ca pana la sfarsitul anului o sa-ti maresti media la mate, si o sa recuperezi.Toata lumea mai are si zile proaste din cand in cand.

Bafta!happy

| L a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa fi sincera cu mama ta, pentru ca oricum va afla. minciuna are picioare scurte.incearca sa ii explici ca a fost greu, sau poate nu ai avut o zi asa buna si va trebuie sa inteleaga pentru ca nimeni nu-i perfect.

| TabooR a răspuns:

Pai probabil profesoara are o agenta si acolo scrie copii care au raspuns la ora si le pune cate un punct...acum daca u ai puncte i poti spune profesoarei sa-ti puna punctele care le ai la lucrare si sa taie 6 iar mamei i zici ca a incurcat lucreareawinking

| gabystar a răspuns:

Cel mai simplu decat sa o iei cu minciunele de genuloh go on:mi-am pierdut-o pe drum, am aruncat-o din greseala ii spui adevarul... dar o iei si tu :mamabatting eyelashes, stii cat de mult te iubesc; mama, ce frumoasa esti azi, si ea logichee hee ca o sa te intrebe,, ce vrei draga?''si ii zici asa:,, mamilove struck, stii la matematica.la acel test.am luat o nota mai mica pentru. ca ne-a dat foarte greu. dar stiu mami ca ai zis ca daca iau o nota asa de mica nu ma mai lasi in tabarastraight face, dar uite iti promit ca pana la sfarsitul anului o sa iau numai note de 10 (sau fb cu e la voi)...mamicrying ma mai lasi in tabara si raspunsul probabil va fi,, pentru ca ai spus adevarul cu gurita ta, te voi pedepsi puti mai bland, dar te voi lasa in excursie''
Si incerci si tu sa-i cumpari de ziua ei, sau la alte evenimente niste cadouri superbe.
Hai ca in adancul sufletului mamele isi iubesc mult copii:X:X:X

| alexutza_1725 a răspuns:

Spune-i si incearca sai dea mama ta un tell si sa o roge pe profa sa te mai asculte si daca stii sa iti modifice nota dau sati puna alt 10

Răspuns utilizator avertizat
| Xfactor_2745 a răspuns:

Gaseste o scuza de genu Afost greu sau un coleg m a deanjat de la invatat sau spune i adevarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saracuta de tine!
imi pare rau de tine dar sa stii ca oricum vei incerca sa nu ii arati mamei tale testul ea tot v-a afla nota luata si un iarta-ma mami nu se va mai repeta te va lasa in tabara pentru ca nu ai facut o crima!

| denisa06 explică:

Si vreau sa va spun ca am mintito ca am luat 8, 95 si maine il aduc si e mai complicat