| Frumuzicaandreutza a întrebat:

Dau fundita! Buna! Am o intrebare happy La ce varsta poti avea un iubit ( o relatie mai serioasa )?

Eu am vazut ca sunt fete care trec intr-a 9-a si au 14 ani unele chiar 13 ani si au iubit aprox. de varsta lor. happy

Oare ar fi normal la 14 ani sa ai iubit, cam ce ar zice parintii fetei despre asta?

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Unii adolescenti inteleg gresit termenul,, iubit''. Daca un baiat /fata sunt sa zicem mai aproiati NU sunt iubiti.Pot fi prieteni, amici, dar nu iubiti, pentru ca acest lucru presupune relatii mult mai profunde.
Eu zic ca poti avea un iubit cam de la 16 -17 ani, fara prea multe obligatii.

| Frumuzicaandreutza explică (pentru Fatamuntilor):

Si mie mi se pare asa cel mai normal happy Oricum am vazut si fete de a 7 -a, a 8-a care se saruta cu baieti care au cam 14. 15 ani cam asa

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Frumuzicaandreutza):

Da,stiu,dar asta nu insemna ca trebuie sa urmezi turma.
Ai timp de saruturi...

| Frumuzicaandreutza explică (pentru Fatamuntilor):

Eee, nu e vorba de mine abia trec intr-a 6-a, pai daca acum incep sa unmblu dupa baieti ce mai fac la 18 ani? :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la o varsta de 20 si ceva de ani nici nu exista relatii serioase, ce vezi tu la majoritatea e prosteala, cum e la moda daca esti virgin esti prost asa e si moda ca toti sa aiba "iubiti".

| AlexCiobi a răspuns:

Sa zicem un mic inceput de relatie ar trebui sa fie la 16 ani
Pana atunci nu sunt relatii serioase
Adica daca vezi copii de 10-11 ani si au iubit tu crezi ca e ceva serios?
Mult succes