| Robert061992 a întrebat:

Dau fundita! Vreau opinii celor care au experienta in domeniul culturismului. Vreau sa incep primul meu ciclu de steroizi.Acest ciclu va fi unul simplu timp de 30 de zile cu danabol.Am de gand sa iau 20mg/zi timp de 1 luna si la sfarsit sa iau niste pastile pentru ca nivelul de testosteron sa revina la normal. Ce pareri aveti? Pot avea efecte adverse grave de la acest ciclu? Va rog nu comentati aiurea daca nu practicati acest sport.

Răspuns Câştigător
| MoreTime a răspuns:

Te asigur eu ca daca faci cardio de 2 ori pe saptamana cate 30 de minute, mananci variat si bine, nu esti un sedentar, ma refer ca daca nu pierzi mult timp in fata pc-ului, la somn etc.

A si Danabolul provoaca efecte negative mai multe cand e luat singur. Combina cu Deca-Drurabolin, in urma acestei combinatii vei avea o crestere foarte mare de masa si forta, esentialul e sa mananci si bine in aceasta perioada, ca doar testosteronu' este o substanta care ajuta la asimilarea proteinelor, deci tu neluand proteine nu cresti in masa ci putin in forta.
Cel mai mare dezavantaj la danabol e ca suprasolicita ficatul dar la 20 de mg zi sansele sunt de 10%
A, ca sa nu ai vreo problema ( sa devii femeie mai exactlaughing prin ginecomastie etc) iti recomand si un antiestrogen ca "resturile" de testosteron nefolosite sa nu se converteasca in estrogen (hormon feminin care produce dezvoltarea glandelor mamare) Deci ia un estrogen Nalvodex si Proviron.
Si nu uita, Danabol e puternic, nu lasa ciclul mai mult de 30 de zile mai ales daca e primul ciclu!
Mult succes si. Fa-te marelaughing

5 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Nu sunt de specialitate (e mult spus), nu practic asa ceva, doar cateva exercitii de rutina pentru intretinere, dar cu steroizi am avut ce a face prin prieteni - multe avand efecte adverse foarte grave - cel mai grav fiind decesul unei cunostinte.
parerea mea este sa renunti la asa ceva.
bafta

| MoreTime a răspuns:

Multumesc pentru funda.
Acum ca am primit mail-ul in legatura cu "funda" am recitit si mesajul meu. Am uitat sa specific. Danabolul provoaca retentie mare de apa (volumizeaza musculatura temporar) daca vrei sa pastrezi macar 70% din ce pui pe tine in perioada asta. Incearca sa finalizezi cu Proviron pentru a-ti stimula cat mai rapid cresterea nivelului de testosteron pentru a nu lasa timp sa pierzi ce-ai pus.
Tamoxifen pe toata durata ciclului + o saptamana dupa ciclu iar proviron cam cu o saptamana inainte sa termini ciclul + o saptamana dupa ciclu.
In perioada in care iei danabol-ul incearca sa iei totodata si vreo 4 grame de Omega 3 pentru ca danabolul are tendinta de ridicare a tensiunii din cauza retentiei de apa. Daca mai ai vreo intrebare, poti sa-mi zici prin mesaj. Mult succes!

| cezar86 a răspuns (pentru MoreTime):

La 10 mg pe zi danabol si doua pastile de liv52 inainte de antrenament plus proteine apar probleme? sunt incepator astept raspuns daca se poate..sal

| culturistu a răspuns:

Prea putin 20 mg pe zi daca il iei singur

| andrei10000 a răspuns:

Salutare am luat si eu danabol. nu au aparut efecte adverse, doar o stare de bine aveam un chef de sala si mancam mult. am pus 12 kg pe mine in 7 sapt. am folosit anabol ds http://anabolizante2008.ro/steroizi-orali/106-anabol-50.html super bun. am luat silimarina tamoxifen si clomid impreuna cu el si a fost super ok. trebuie sa ai o alimentatie bune pentru rezultate excelente