| Eu_5774 a întrebat:

De as avea ocazia sa am si eu un prieten adevarat...toti ma vorbesc de rau pe la spate, parca imi vine sa, de ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee? deci, vorbim serios, la scoala:nimeni nu ma respecta, sunt tratat ca un animal, pana si un animal ar fi mai respectat, dar eu crying crying crying crying? am note bune de la 8 la 10 dar s-a nimerit ca eu sa am o viata plina de ghinion, nu prea am calitati, ce mai pot face? unde in ce tara as putea sa ma mut incat sa imi pot face rieteni orice (nu sua pentru ca acolo sunt gangsteri si...). si doamna mea diriginta lasati-l in pace, doar vorbeste atat nu le scade nota la purtare nu nimic, eu sunt ca prostu' clasei pentru ei si daca e sa bat pe cineva am de aface cu 10 de o data x( in plus ca, spuneti-mi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| Dav7id a răspuns:

Fratioare incearca sa iti pastrezi calmul,prosti in tara asta sunt destui si nimeni nu stie sa aprecieze omul cum merita, esti baietas de treaba asa pare din ce ai scris, si eu am avut ceva probleme in scoala ii ignoram si mai rau faceam, dar nu imi pasa stiu e greu sa nu dai atentie cand auzi ce spun.Eu sunt un om calm probabil nu le-as face nimic dar sunt mai impunator in ceea ce fac chiar daca uneori sunt tacut si nu prea avea cine sa imi zica ceva, eu nu am avut niciodata nici un scandal in anii mei de scoala,dar asta pana in liceu am dat de "smecheri" si daca nu vorbeai cu ei nu te dadeai bine pe langa ei faceau misto de tine, insa a fost altfel cu mine am un fel de a fi de poti sa ma urasti si tot vorbesti cu mine, incearca sa iti faci prieteni cat mai multi si cat mai cu-minte nu te duce la naroji ca ei fumeaza, beau, injura si stau in haita si fluiera dupa fetite si daca intorc fetele capul dau din unu in altul.Inveti bine poate ei nu stiu cum sa deschida cartea, ai ceva ce ei nu or sa aiba si de-asta si fii destept in timp ce ei pierd timpul tu mergi mai departe in timpul scolii nimeni nu e mai prejos dar mai tarziu se vede care unde ajunge.Salut Cristi!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa ca isi vor vedea nasul si ei la vremea lor, eu in locul tau as spune parintilor aceasta problema si unul din ei sa vina la scoala sa vorbeasca cu diriginta sau directorul scolii sa se ia masuri, daca nu se rezolva nimic atunci m-as transfera la alta scoala. Si daca la cealalta scoala la fel ar fi atunci m-as lasa de studii (doar nu ai cum sa stai asa tot timpul).

| Liviu a răspuns:

Ceva genu am facut eu'
Dar eu am zis sa ma mute la alta scoala
parintii cretini
Nu mau mutat
Am abandonat scoala'
Acum se blestemahappy
Pur si simplu cand te vad timid si ca nu le dai atentie
Se ia de tine din NIMIC
Insa in ziua de azi e mare lucru sa fii om
Sa stii sa te comporti.
Daca unu zice ca peretele ala e portocaliu (tu vezi ca e alb)
Zii ca e portocaliu nu te mai pune contra'
Orcum nu vreau sa te speri
Insa ai de ales'
Ori vei indura (Eu am cedat nervos)
Ori te vei muta la alta scoala mai linistitawinking

| Zoet a răspuns:

Nasoală ipostază! Îmi imaginez cum ar fi, şi ştiu prin ce treci! Încearcă să nu-i mai bagi în seamă, chiar dacă este destul de greu.
Transferă-te la altă clasă. Spune-le pătinţilor tăi despre asta, să vorbească cu doaman ta dirigintă, că de asta e pusă acolo.Şi cu vorbe nu se rezolvă.

Aiurea... Fă-ţi şi tu prieteni de la altă clasă, integrează-te, spune glume, dacă asta contează într-o clasă. În mod normal, toţi elevii colectivului trebuie trataţi la fel, dar învăţământul din Romania nu permite...

Îmi pare rău, te-am ajutat cum am putut... Baftă!

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns:

Iesi din anonimat... Oricine poate sa vorbeasca pe la spate pe oricine, asa a fost si va fi la fel. Oricum, tu nu trebuie sa pui la suflet barfele.

| Coconut a răspuns:

Pur is simplu ignoraioh go on situ cum e sa nu ai niciun prietensigh oamenii sunt asa de rai, nu ai ce sa le facistraight face. sfatul meu este sa te muti de la anul, nu neaparat in alt oras, dar cel putn la alta scoala sau clasa... asta e, toti se gandesc numai sa faca misto:-

| 30stm a răspuns:

Sunt gelosi pe tine fiindca ai note bune. daca esti un baiat linistit si mai si[pentru unii oamenii normali sunt ciudati pentru eioh go on]in fine...schimba-ti atitudinea, trateaza-i cu indiferentawinking daca te muti de la scoala o sa iasa ei "invingatori"

| coolestpageer a răspuns:

Gaseste fraieri de cartier cu care sa te imprietenesti.Astfel te vor apara dar sa nu le spui ca esti un ciudat...crying la scoala sa nu rada de tine. sau impuneti punctul de vedere paraste la greu (sa le le fie frica) sau izoleaza-te (evita comunicarea cu membrii clasei si vb numai cu cei din afara) sau muta-te la alta sc(nu recomand) sau fa-te apreciat,iubit fa ceva super, marfa, sa nu te uite cineva vreodata gen:

| Catalin_3561 a răspuns:

Pe scurt niste idoti straight face ma bagate si tu cu ei in vorba une se poate adica nu stiu fii un fel de amic cu ei de ex el sp ceva aiurea de tine i iraspunzi cu aceiasi moneda de ex la mine in lcslaughing daca e ceva aiurea unu ma injura de mama laughing il injur si eu de masa si tot asa nimeni nu pune botu dar daca sar calu devil le dai peste nas

| truliluli a răspuns:

Daca toata scoala te trateaza urat mutate de la scoala. Daca doar clasa ta se comporta asa mutate din clasa sau spune-le parintilor tai sa vb cu pirigintele tau si cu parintii acelor copii care isi bat joc de tine.Succes.