| anonim_4396 a întrebat:

De ce baietii timizi prefera fetele indraznete?[sau invers?]
De ce baietii indrazneti prefera fetele timide?[sau invers?]
Argumenta-ti!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Pentru ca asa a fost dintotdeauna.
Extremele se atrag.
Te pup!

9 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, timid, ne timid, timiditatea excesiva dauneaza, pe cand tupeul iar dauneaza in exces, prefer sa fiu tipul normal

| Memecy a răspuns:

Mda in omul bland sta dracu' mai adanc.
eu sunt timid dar cred ca asta cu timiditatea se poate rezolva in cateva secunde e doar o chestiune psihica

( adica eu stiu de ce sunt timid )
dar cred ca ma pot transforma intr-o secunda intr-un indraznet...

| Dariusuu a răspuns:

Eu sunt puțin timid dar eu prefer fetele timide.
Nu de alta dar îmi plac că sunt mai misterioase.

| anonim_4396 explică (pentru Dariusuu):

Adica..nu te deranjeaza ca sunt timide? unii imi spun ca asta este un dezavantaj/defect

| Dariusuu a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce să mă deranjezi?

Observ că fetele timide sunt și mai cuminți.Mă las impresionat de misterul lor.

| andru10best a răspuns:

Asta e o generalizare care nu se aplică mereu. În general fiecare dorim ceea ce nu avem.
O persoană îndrăzneaţă te încurajează să fii mereu cu "garda" sus şi ştii că nu ai cum să te plictiseşti.
Pe când o persoană mai timidă te provoacă să munceşti mai mult pentru a ajunge mai aproape de ea şi de multe ori rămâi plăcut surprins de ceea ce găseşti.
Ştiu că o să sune ca un stereotip, dar "încearcă mereu să fii tu însuţi" şi fă din când în când câte ceva de care îţi este un teamă. Nu o să îţi pară rău.

| adrianadi97 a răspuns:

Buna intrebare! Uite, eu nu sunt un baiat timid insa prefer fetele timide, de ce?
Pentru ca fetele timide nu sunt genul acela de fete care vorbesc cu ``fa`` si care stau non-stop cu fata in oglina.Sunt genul de fete cu care poti purta o conversatie linistita fara sa o vezi cum scoate telefonul si mai scrie un mesaj, genul de fete care nu umbla azi cu unul, maine cu altul si sunt genul de fete care stiu sa iubeasca(proprie experienta, relatie de 1 an si 3 luni).

| asdfcffcvgvv123 a răspuns (pentru adrianadi97):

Te-as da eu funda pentru raspunsul asta laughing))

| adrianadi97 a răspuns (pentru asdfcffcvgvv123):

Multumesc frumos, e bine sa aud!