| Alee_6805 a întrebat:

De ce credeti ca exista atata nesimtire pe pamant? De ce credeti ca mereu altora le pasa de ceilanti, ce manaca, pe cine place si toate secretele astea? De ce e lumea asta asa ipocrita?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca e mai usor sa faci rau decat bine. E mai usor sa nu iti pese. E mai usor sa ignori si sa preupui ca nu exista.Cu cat o tara e mai slab dezvoltata cu atat ipocrizia e mai mare.De ce? Nivelul de cultura scade, tinerii sunt dezorientati si nu mai inteleg care e scopul scolii.Si atunci devin ipocriti acei oameni mult prea prosti pentru a forma propozitii logice si corecte care au fumuri in cap de intelectuali nedescoperiti.Adica majoritatea politicienilor

| clauss a răspuns:

Asta e realitatea si lumea din care facem parte si din pacate o mai fac si unii dintre noi mai rea, mai invidioasa, mai ipocrita, mai nepasatoare

| yoyo_7345 a răspuns:

Nesimtirea exista la romani. o persoana o intereseaza de cineva ce faci si fiecare e pentru el adica vrea prieteni numai ca sa ii ajute si sa ii fraiereasca, asa o creeaza tupeisti si restul care vede lumea ca un c****t

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca pur si simplu astia suntem. Ipocrizia dainuie. Astea-s mai mult intrebari retorice.

| Celeste_2636 a răspuns:

Scumpo, nimanui nu-i pasa de "ceilanti", asta este lumea in care traim, nepasatoare, ignoranta si ipocrita, obisnuieste-te! Ce ai vrea? Suntem oameni la urma urmei.