| me_1960 a întrebat:

De ce credeti ca liceul este cea mai frumoasa perioada a adolescentei?

Răspuns Câştigător
| Chérrrie a răspuns:

Viata de liceu e un nou inceput.
Colegi noi, prieteni noi, profesori noi, stil de cursuri noi, materii noi, ce mai, totul este schimbat, pana o sa te obisnuiesti cu toate si o sa iti dai seama de cum merg lucrurile o sa treaca deja primul an. Apoi vin primele chefuri, primele iubiri, primele betii, primele absente de care parintii nu au habar, iti schimbi usor stilul vestimentar, iti bati capul cu primele probleme, toate cu zambetul pe buze. Bine, difera de la persoana la persoana, dar in general perioada liceului se asociaza cu "primul ceva". Si uite asa ajungi in fata primului examen important din viata ta, bacalaureatul. Dupa ce treci si etapa asta, poti spune ca ai devenit matur si o sa iti iei viata in maini cu adevarat. Dar pana atunci, profita de cei 4 ani de liceu, bucura-te ca mai ai timp sa zambesti si sa iei putin viata in gluma. Asta nu inseamna ca trebuie sa neglijezi cursurile, ideal ar fi sa ramai pe linia de plutire ca mai tarziu sa nu-ti para rau.laughing

1 răspuns:
| Deyuzzu a răspuns:

Viata de liceu. O etapa fascinanta pentru orice adolescent.Prieteniile incep sa prinda contur, noi ca persoane devenim niste oameni mai calculati. Distractia este pe val alaturi de colegii tai si rasetele de la ore nu lipsesc niciodata.Dar faza este ca pana cand incepi sa afli ce este viata. trec si cei 4 ani de liceu.Viata din liceu trebuie traita la maxim din orice extrem... nu trebuie sa fi acea persoana care sta toata ziua cu cartea in mana. trebuie sa gandesti ca restul colectivului si sa nu iti fie teama de consecinte. Viata de liceu descrie pe orice adolescent.