| anonim_4396 a întrebat:

De ce credeti ca oamenii apar si dispar in acelasi timp? Si cel mai trist este ca sunt si langa tine ..care este parerea voastra?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Omul se naste singur si moare singur.
Nu poti obliga pe nimeni sa stea langa tine si nici nu tu nu cred ca stai langa cineva care ar vrea sa stea langa tine sa fim seriosi.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Unii oameni apar în viaţa noastră ca o binecuvântare, alţii ca o lecţie.

| anonim_4396 explică (pentru QElenaBoghiu):

Întradevăr.

| RAY a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Ai perfecta dreptate, like

| Yunnochan a răspuns:

Așa este viața. Unii oameni vin și pleacă fără să lase nimic valoros în urma lor. În afară de durere. Alții vin și pleacă lăsând amintiri frumoase. Este vorba despre acele persoane pe care nu le poți urî orice ar fi, din cauza amintirilor.
Acesta este sensul vieții, întâlnim oameni care vin și rămân mereu alături de noi, dar și oameni care sunt toxici pentru noi. Nu cred că are nimeni nicio vină dacă oamenii din jur pleacă. În cele mai normale cazuri, oamenii pleacă fără motiv pentru că nu au inimă. Dacă ar fi fost oameni cu adevărat, atunci ar fi rămas și la bine și la greu. Ar fi rămas orice ar fi...