| anonim_4396 a întrebat:

De ce de fiecare dată cînd imi place o fată ea nu ma place pe mine? De frumos sunt frumos de amuzant sunt! Am caracter! Nu stiu de ce mi se întîmpla asta! Oare o sa imi găsesc vreodată jumătatea!? Vad pînă si cei mai uriți si handicapați oameni posibili și-au găsit un partener! Iar eu am 19 ani aproape si nu am avut niciodată o iubită! Sincer acum, mi-e frică să nu intru la depresie! Îi vad pe alti de la vîrste fragede ca au o iubită și rămîn blocat cum de eu nu am parte de așa ceva! Eu nici macar nu am avut primul meu sărut! Si credeți-mă cîteodată imi vine să plîng!

Răspuns Câştigător
| Larionana a răspuns:

Frate,sunt fata si te inteleg perfect.Cea mai buna prietena e considerata wow si baietii nu mai au timp de altele.Toti baietii din clasa o plac pana si verișorul ei.Eu am avut primul si ultimul sarut la un joc de adevar sau provocare.
Poate problema nu e la tine, e la ele
Poate te considera narcisist sau inaltimea conteaza
Poate sunt zvonuri despre tine
Poate esti de alta nație? Eu nu am de unde sa stiu.

Eu sunt lipoveanca si asta ma face ca oamenii sa ma priveasca altfel dar sunt om normal, poate mai gingasa decat romancele dar la mine nu merge cu baietii lipoveni pentru ca sunt narcisisti sau aroganti.Ma inteleg mai bine cu romanii dar ei o plac pe prietena mea
Si acum nu pot sa schimb nimic, daca ai cv in minte, spune-i tu fetei primul, abordeaz-o (dar in mod bun)

Succes! Lets do it!

21 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Stai linistit. Bunica mea avea o vorba: orice sac isi are petecul. Mi-o zicea cand, pe la 25 de ani, ma ingrijoram ca tine ca ramin singur. Mai tirziu, lucrurile s-au complicat si mai mult, am avut niste probleme grave, pe la 28 am intilnit o fatuca care m-a placut, de cateva ori mi-a dat de inteles ca ar vrea ceva, dar am realizat ca nu are rost sa o bag in problemele mele, si am avut prima iubita abia la 34 de ani (tu o sa zici "aoleu si vai de mine!" daca te gindesti ca ajungi la fel ca mine happy ), si la 37 m-am casatorit. Desigur ca nu e de dorit sa imbatrinesti pana sa iti gasesti perechea, insa eu am reusit sa vad partea buna a lucrului, am putut fi singur pentru alte lucruri la fel de importante, la urma urma urmei tot eu spuneam ca nu e nici o problema daca o fac la 35 de ani, ca media de viata fiind de 70 de ani, 35 traiesc singur, si 35 traiesc insurat, deci numai bine, "fifty-fifty" happy
Cred insa ca era mai problematic daca erai fata, dar asa tu poti lua initiativa in a cauta pe vreuna. O vezi, iti place, cauti sa o cunosti, si vei de poate fi ceva. Internetul te poate ajuta in sensul asta, e plin de fete frumoase si inteligente. Stabilesti un contact cu ele pe net, mai apoi cauti sa le intilnesti. Cu una din ele e imposibil sa nu te intelegi si sa te placa. Totul e sa incerci.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce inseamna "amuzant" in comportamentul tau, poti sa ne explici?

| Andreeush a răspuns:

Fii mai increzator in tine, ai timp sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca.

| Holiday a răspuns:

"De frumos sunt frumos de amuzant sunt! Am caracter! "

Probabil ar trebui sa-ti revizuiesti parerea despre tine in prima faza. Cu siguranta lucrurile nu stau asa, sau ai alte defecte care le eclipseaza total. Pana nu constientizezi unde e problema, putin probabil s-o rezolvi. Asa ca nu te mai amagi, analizeaza-te obiectiv si incearca sa corectezi ce se poate corecta.

Eu nu sunt femeie, dar de exemplu nu m-as combina cu tine daca as vedea cum scrii. In 10 randuri ai "reusit" sa ai vreo 13 greseli. Mai se intampla, una, doua, hai trei, dar 13?!?

Zic unii sa stai linistit ca poti gasi si la 40 de ani, doar ca...nu stii daca ii apuci si in plus probabil gasesti ce nu au vrut altii, ceea ce nu e chiar minunat, nu? Cu cat trece timpul, cu atat apar mai multe semne de intrebare in capul unui potential partener referitor la cauza pentru care n-ai avut nici o relatie pana atunci.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Daca nu ii apuci, n-a fost sa fie si aia e. Mai sunt si alte bucurii in viata, nu esti mort daca esti singur.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Cea mai idioata abordare. Cand unu zice "vreau sa fac ceva, dar nu stiu cum, invatati-ma", si vin de astia ca tine cu "lasa bah ca nu-ti trebuie tie aia, ia uite la mine ce smecher sunt fara". Daca tie nu-ti trebuie ceva, nu te intereseaza, nu vrei, sau te intereseaza, iti trebuie, vrei, dar din diverse motive nu ai, nu inseamna ca altii trebuie sa te copieze.
Tu esti cu fixul ala cu jumatatea, suflet pereche, predestinare, portocale, broaste, etc. Altii nu dau doi bani pe tampenia asta, asa ca lasa-i sa-si vada de viata lor, nu le mai baga in cap tampenii.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Poate nu ai observat ca baiatul a scris ca vrea sa-si gaseasca "jumatatea".

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Am observat, dar am mai observat ca deocamdata el cauta o gagica cu care sa se combine, avand in vedere ca a incercat cu mai multe, dar si-a luat-o in freza. Asa ca, pana la jumatate, care si tu zici ca "vine sau nu vine", el trebuie sa-si rezolve alte probleme.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Aa, pai eu i-am raspuns la ce ma pricep, si chiar asta a intrebat. A zis jumatate, i-am zis de jumatate. Nu are nicio alta problema.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

"Vad pînă si cei mai uriți si handicapați oameni posibili și-au găsit un partener! Iar eu am 19 ani aproape si nu am avut niciodată o iubită!"

Inseamna ca nu citesti tot, cand vezi "jumatate", te blochezi acolo.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Tocmai de fraza aceea m-am legat in incipitul raspunsului meu.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Pai da, ca aveai de marait despre alt fix al tau, inexistenta oamenilor urati/frumosi. Apoi cand te-ai pornit cu jumatatile, ai uitat de asta si ce probleme are de fapt la momentul actual.
Ai impresia ca el nu stie ca ailalti de care zice nu si-au gasit de fapt "jumatatile", mai ales ca unii au avut cu siguranta mai multe relatii? Dar tot are o problema cu ei. Asta inseamna ca nu "jumatatea" il freaca pe el pe creier acum, ci o relatie ca a celorlalti. Ca altfel n-avea rost sa pomeneasca de ei.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Stai linistit, ca n-am crezut nicio clipa ca ar fi el foarte profund, doar i-am prezentat optiunile. Fix de-al meu zici? Atata timp cat il pot argumenta, nu este un fix absurd.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Da mah, contemplarea unei grase stirbe si virgine care asculta Beethoven in timp ce impacheteaza sarmale e profunzime.

| Donsavas a răspuns:

Consulta un psihiatru! Acesta te va ajuta sa previi depresia. Pastilele te vor face imun din punct de vedere psihologic. Ai sa vezi ca vei avea si prietena, odată ce înveți să ai încredere în tine.

| Plato a răspuns:

Cine zice ca esti frumos? Cine esti tu sa zici despre altcineva ca e urat? In fine, zici ca ai caracter, dar deocamdata doar zici.
Ce legatura are frumusetea cu jumatatea? Daca tai o broasca in doua, nu are jumatate ca nu e frumoasa? (numai asta mi-a venit) Jumatate tot are.
Imi plac mult astia ca tine, si frumosi si inteligenti si amuzanti si toate calitatile, dar Universul are ceva cu voi si nu va lasa. laughing Era unu' pe net parca ce-o zicea pe asta cu "toate calitatile le am".
Daca tot esti in cautarea sufletului pereche, ar trebui sa stii ca nu vine cand vrei ci cand este sa vina. Hai, ca aproape m-ai emotionat, cat de supy esti tu.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Vrăjeli, dacă erai frumos pe bune aveai gagică deja.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu iti gasesti jumatatea, incearca doua sferturi. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sufletul e baza, degeaba ai alea daca esti ‘gol pe interior’.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Mai ai mult timp. Poți sa o găsești și la 40 de ani.Nu sunt reguli.

| Selenamontoya a răspuns:

Stii.uneori nu găsim iubirea când o cautam, iubirea vine în momentul în care te aștepți cel mai puțin..Toate lucrurile se întâmplă cu un motiv..Te.ai gândit vreodată ca de fiecare data când tu placi o fata și ea nu simte la fel..De fapt, ăsta e scopul sa nu te placa niciuna..Pentru ca probabil te așteaptă ceva mai bun cineva care sa te completeze..Nu e de ajuns sa iubim, avem nevoie de cineva care sa ne completeze prin felul ei de a fi și sa ne iubească pentru cine suntem. După Cum ai spus ai 19 ani, la facultate nu este intocmai ca la liceu, deja ești un adult care are așteptări de la viață și vrea sa.și întemeieze o familie(majoritatea), eu sunt convinsa ca toate astea s.au întâmplat cu un scop si vei întâlni o fata în care probabil vei regăsi tot ceea ce ești tu și veți avea un început frumos împreună. happy Acea fata va reuși sa vindece orice rana pe care ți.au provocat.o toate la un loc.