| NinaY a întrebat:

De ce lumea mereu incearca sa ne intre pe sub piele, sa afle tot ce pot ca apoi sa ne faca rau? De ce nu mai exista persoane bune, prieteni adevarati? Voi credeti ca peste 10 ani sa zicem. s'ar mai gasi raritatile de astazi ( persoanele bune). Cred ca sfarsitul vine curand, desi nu cerd faza cu 2012. Voi ce credeti? Vreau un raspuns sincer, care sa expire adevarata voastra parere. Ceva. o parere personala.Multumesc anticipat, desigur, fundita si voturi.
Va pup, aveti grija de voii! :X

Răspuns Câştigător
| Denisa_3637 a răspuns:

Nu prea cred faza cu 2012.Adica Dumnezeu hotaraste cand vn si cand nu sf. lumii, daca vrea poate sa vn in urmatoarele min.

In legatura cu chestia referitoare la oamenii buni.Ai mare dreptate, in ziua de azi foarte greu gasesti asemenea oameni.Eu cred ca am ajuns in situatia asta din cauza vremurilor acestea.Acum totul se rezuma la BANI, BANI si iar BANI! Nici nu mai sti in cine sa ai incredere si in cine nu.Totusi sa speram ca peste 10 nu vom ajunge intr-un hal fara de hal incat sa nu mai gasim astfel de oameni. Daca generatia tanara va avea cap si asta depinde si de educatie ea poate duce aceasta bunatate mai departe.Saa speram ca vom mai gasi oameni cu bunatate.

Asta este ceea ce cred eu! Si tu sa ai grija de tine! :*.

5 răspunsuri:
| Brunetica a răspuns:

Buna! da asa e cum zici tu sfarsitul se apropie ca deja e prea multa ura intre oameni si nu numa ca acum frate cu frate se omoara pentru avere, nu cred ca se va schimba lumea asta, in ziua de azi trebuie sa te gandesti si la ce scoti pe gura ca peste doua zile te trezesti la tribunal, prea multa ura trebuie sa se sfarseasca si precum scrie in biblie daca citesti o sa vina momentu cand nu o sa mai fie ura sau oameni rai dar pana atunci noi astea care am vrea sa fie bine sa ne intelegem cu toti si sa fie bine trebuie sa suportam si sa speram ca o sa fie bine.Si cu 2012 nici eu nu cred! ma bucur ca mai sunt oameni ca si tine! te pup si succes in tot ce faci.

| NinaY explică:

De unde stiu ca se va sfarsi lumea asta? Mai cititi si voi din Biblie!

| adinaciosescu a răspuns:

Pentru ca lumea e putreda, plina de rautate, ranchiura, lasitate, ura.Mai sunt si pewrsoane sincere, trebuie doar sa incerci sa le gasesti. Daca esti sincer si bun cu o persoana rea, o faci sa se simta vinovata, iuar daca intr-adevar are sentimente se va schimba macar fata de tine, dar cred ca ceea ce conteaza cu adevarat este ca tu sa traiesti frumos, indiferent de cei din jurul tau, ca peste ani sa nu ai de ce sa-ti fie rusine.Peste ani vor fi si oameni rai si buni ca intotdeauna, iar sfarsitul lumii doar D-zeu stie cand v-a fi.Noi trebuie sa ne traim viata frumos si. cu D-zeu inainte. te pup, si nu dejnadajdui, intodeauna speranta moare ultima :d

| DaDaAndrei a răspuns:

Persoane bune si prietenii adevaratzi intr-adevar sunt rari, si ai maxim 1 sau 2 in viata, restul sunt cunostintze.In privinta cu sfarshitul lumii nu prea cred.Totul este o propaganda.Sa zis ca in 2000 este sfarshitul lumii si uite 11 ani dupa suntem tot aici.Tot timpul vor fi pareri imaprtzie in privintza cu problema asta...nu puteam rezolva intr-o zi o problema care se dezbate de sute poate chiar mii de ani.Intrebare : De unde stii ca lumea se va sfarshi vreodata? happy

| Madnees a răspuns:

Si eu am intalnit multe pers pe care le credeam "prieteni"...am avut multa incredere in ele! cat despre sfrsitul lumii: nu prea cred in chestiile astea! Cand o sa vina, o sa vina si gata!
revenind la prieteni: nu cred ca o sa mai existe peste 10 ani! Nici acum nu exista! Dar peste 10 ani? nici gand!
Te pup!love struck:*laughing