| ღNameღ a întrebat:

Ce credeti despre 2012...va fi sfarsitul lumii?(cine va raspunde... fara noima, sau la intrebarea mea va primi voturi bune)

10 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

2012 e un an ca oricare altul. Nu vine niciun sfarsit

| MariaO a răspuns:

Buna!
Sincera sa fiu, nu cred. Speculatii de genul acesta au existat intotdeauna ( se spunea de 06.06. 2006 ca va fi o zi de cotituta pentru umanitate, din cauza asocierii cifrelor 666, insa NU a fost asa; se spunea de anul 2000 de va fi sfarsitul lumii, si din nou, Nu a fost asa).
Si ca sa inchei cu un spirit de gluma, "cum se va sfarsi lumea in 2012, daca eu am un borcan de dulceata care expira in 2013?" laughing

| SimonaSymo a răspuns:

Oamenii de stiinta considera Sfarsitul lumii peste vreo 200 de ani.in nici un caz in 2012

| TaNaNaNaNa a răspuns:

Nu cred.Cred ca exista macar un om care merita sa traiasca pe lumea asta si atatia bebelusi si suflete nevinovate care nici nu stiu cum este lumea, copii care inca sunt mici si asteapta ziua in care vor fi si ei mari etc.Nu nu cred.Asa au spus mereu, dar nu s-a intamplat.In plus, am ajuns sa cred ca unii oamenii isi doresc sa fie sfarsitul lumii de inventeaza atatea posibilitati.Mi se pare absurd.Lasa totul in voia lui Dumnezeu.Nu cred ca Dumnezeu ne-ar da harul acesta in care sa stim cand se sfarseste lumea.Numai El va sti.Pwp!

| UNKOWN a răspuns:

Evident ca nu.mai nou se zice ca va veni in 2016 pentru ca mayasii nu au luat in considerare nu stiu care 4 ani laughing

| PyScHoTeLRoOz a răspuns:

Nu iubita:* nu vine e o porcarie sfarsitu lumii.el vine cand vrea el:* adica cand vrea Dumnezeu tu ai incredere in Dumnezeu:*

| Aylee a răspuns:

Nu murim, va fi doar o schimbare atata tot.

| xDeyz a răspuns:

Sfarsitul LUMII nu va veni niciodata! Poate sfarsitul pamantului...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca 2012 este exact cum a fost si 2000. Omul,din cand in cand,are nevoia sa stie ca este muritor,astfel se spera ca nu va pacatui asa de mult si ca va fi un om mai bun. Aceste asa zise "apocalipse" vin de la religiosi,care in acest mod, spera sa imbunatateasca lumea. Daca e sa fie ceva, prima data isi vor da seama oamenii de stiinta, nicidecum niste popoare care au trait acum 50.000 de ani, sau un oarecare prezicator francez...