| madalinfindrihan a întrebat:

De ce ma atașez emoțional de absolut orice lucru, orice persoana care imi place cum arata chiar si bărbați sau o melodie, un film.
Pur si simplu ma simt de parca as trece peste o despărțire in fiecare zi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"De ce ma atașez emoțional de absolut orice lucru" Pentru ca ai un caracter mai slab.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca nivelul de oxitocina il ai mare in creier, nu ai ce face asta e, si eu ma atasez cateodata cam repede, solutia antisocializarea

| Violleta2022 a răspuns:

Asta din cauza ca esti inca micuta si imatura.
Cu timpul, crescand, vei realiza ca nu te poti atasa de ceva ce nu-ti apartine, nu poti poseda sau influenta, ca nu are logica supararea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te atasezi asa repede de orce lucru sau persoana pentru ca nu te-a dezamagit inca acel ceva de care te-ai atasat. Daca vei fi dezamagita vreodata de ceea ce te-ai atasat, ai sa vezi ca n-o sa te mai simti atat de vulnerabila.De obicei dezamagirile ne fac mai puternici si ne invatam minte sa nu mai punem atata suflet in orce.

| Ag_Deea_2002 a răspuns:

Ştiu cum e. exact in acest moment mă confrunt cu genul acesta de sentimente... daca vrei poti sa imi dai adresa ta de Facebook sau email si sa vorbesti cu cineva. aproape la fel