| AssassiNfaN a întrebat:

Hei..cateodata stau si ma gândesc cum s-a schimbat generatia asta de tineri din ziua de azi, de acum pe copii îi vezi ca fumeaza de la 8 ani,sex la aceeasi varsta,la scoala toti drogati, morti de beți, unele fete devin fitoase se dau numai la baieti "smecheri" si pe cei cuminti nu îi baga in seama..Raman insarcinate de la 15 ani chiar 13 din cauza acelor baieti "smecheri".Si fetele care inainte le cucereai cu un simplu trandafir acum trebuie sa le cuceresti cu un BMW s-au ceva.Nu am cuvinte pentru ce se intampla in ziua de azi, dar oare peste 5 ani vine sfarsitul deja? Voi ce parere aveti? Generatia asta trebuie remediata!

Răspuns Câştigător
| 01000001 a răspuns:

Eu stau în Spania de 7 ani și este exact la fel (mulți tineri se droghază, renunță la școală, unele fete încep relațiile sexuale de mici, rămân însărcinate, nici măcar nu își găsesc o pereche "stabilă", unii copii nu au nici pic de respect și se adună de mici cu cine nu trebuie...).
Nu țara noastră este de vină (adică nu a fost acolo unde a început totul), ci influența occidentală.
Sinceră să fiu, da, consider că generația asta nu o ia pe drumul cel bun, în majoritate.
Dar sunt și tineri care au vise, care încă mai au bune maniere, care știu ce înseamnă cuvântul "respect", tineri ce preferă să iasă cu amicii, sau perechea lor la plimbare sau la un suc, în loc să meargă să consume droguri și să facă sex pe unde și cu cine apucă.
Și consider că tinerii aceștia sunt motivul pentru care generația aceasta nu este total pierdută.

15 răspunsuri:
| LikeARollingStone a răspuns:

Asta se intampla de mult...Totusi, nu cred ca e ok sa ii bagam pe toti in aceeasi oala. Nu cred ca ceea ce defineste aceasta generatie e ceea ce ai spus tu...
Adica, daca te-au refuzat cateva fete nu inseamna ca toate-s la fel.winking

| AssassiNfaN explică (pentru LikeARollingStone):

Nu..Nu este vorba ca m-au refuzat niste fete si nu sunt toate la fel. Spun doar ce stiu.

| AssassiNfaN explică (pentru LikeARollingStone):

Nu cred ca se intampla de chiar asa mult timp, stiu bine ce se intampla in lumea asta.

| IsabelaIssa a răspuns:

O mare parte din vina o poarta educatia primita acasa.

| AssassiNfaN explică (pentru IsabelaIssa):

Da, si parintii sunt de vina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta ne dicteaza societatea, si cum acum copii sunt mai mult educati de media decat de parinti si cu modele ca Sanziana Buruiana si alte stoarfe de pe la TV la ce crezi ca poate duce...

| StalkerSoul a răspuns:

Ai dreptate in ceea ce spui!

Nici nu stiu ce sa spun, oare numai la noi in tara se intampla asta?

Daca parintii sunt needucati, ies copii needucati si tot asa. ne-am stricat cu totul,-ne-au stricat tara, care mna nici ea nu era cine stie ce, dar macar exista bun simt si respect pe timpuri, mi-e dor de acele vremuri, numai bine! sper sa mai existe persoane care gandesc ca noi happy Bafta

| AssassiNfaN explică (pentru StalkerSoul):

Eu acum sunt in Norvegia, sa vezi aici oameni educati, la ora 20 nu mai este nici un copil pe strada.

| Bøøgey a răspuns:

Ce-mi place cand mai vine asa un boschet si exagereaza despre noua generatie. Asa... de dragul a nimic.

| AssassiNfaN explică (pentru Bøøgey):

Nu exagerez cu nimic spun adevarul, tu faci parte din aceasta generatie care am descris-o eu.Si nu stiam ca boschetii vorbesc.Nu comenta daca daca nu iti convine.Te supara adevaru?

| Bøøgey a răspuns (pentru AssassiNfaN):

Unde gasesti tu copii la 8 ani care fac sex si fumeaza? Ai descris un mare **** produs de imaginatia ta ingusta.

| AssassiNfaN explică (pentru Bøøgey):

Daca nu vedeam nu aveam de ce sa scriu happy

| bbu2eugen a răspuns:

Schimbarea asta radicala este o mare prostie. Si inca sunt in facere. Dupa cum vezi nu numai persoanele s au schimbat ci totul din jur, nu m ai este ce era inainte. Pacat ca traiai un trai mai bun cand era bunica fata mare si nu trebuie sa umbli ca un cocalar pe strada cu lant de aur si sa te dai smecher fara carte.

| XQueenX a răspuns:

Grandma, is that you?

Exagerezi cam mult, nu ştiu unde ai văzut tu copii de 8 ani făcând sex, dar nici nu vreau să aflu.
Vă concentraţi prea mult pe părţile negative, lucrurile astea se întâmplă dintotdeauna şi dacă pui tu o întrebare pe TPU asta sigur nu va schimba lumea, să ştii.

"Peste 5 ani vine sfârşitul deja?" ce mentalitate stupidă.
Da, bineînţeles că o să vină "sfârşitul" fiindcă nişte târfe şi nişte idioţi fac ceea ce ştiu mai bine... ai nimerit-o.

| AssassiNfaN explică (pentru XQueenX):

Hm... mentalitate stupida.Eu? Serios acum tu nu iesi asa din casa sa vezi ce se intampla pe strazi?