| TSO7 a întrebat:

De ce merita sa iti traiesti viata si pentru ce o traiesti?
Doresc pareri personale exclusiv.

Răspuns Câştigător
| kyliejenner a răspuns:

Merita sa o traiesi fiindca e tot ce ai, o traiesti pentru tine, pentru sufletul tau, pentru ati indeplini visele, pentru a-i face pe ceilalti sa zambeasca, pentru a te bucura de fiecare zi, fiindca la un moment dat vom fi la 3m sub pamant happy

| TSO7 explică (pentru kyliejenner):

Asta e întrebare de acum 4 ani. Eram într-o perioadă mai grea atunci, dar mersi oricum. happy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa ne descurcam in viata ca sa traim bine in fericire numai ca acum in criza asta parte avem putina de fericire fara munca si cu sperietura sa ramai fara paine in casa e vai si amar. Poate trecem si de asta odata in viata.

| Libelle a răspuns:

O traiesc pentru ca
1)n-as avea curaj sa nu o mai fac
2)exista si momente frumoase, sentimente frumoase, partea frumoasa
3)din orgoliu, ma racaie pe orogliu ideea de a fi o lasitate in fata vietii, si sa renunt.la ce? ca sa fie altii cu fruntea pe sus in locul meu? nu domne...pot si eubig grin
4)pentru ca sunt oameni pe care ii iubesc(da, putini), am unele scopuri si vise la care nu vreau sa renunt nici in ruptul capului.

Atitudinea "la ce mai merita viata traita"doar e efectul unui val negru pus pe fata...mai mult de el, nu poti vedea.dar daca l-ai da jos?

| FoarteLetargic a răspuns:

Traiesc doar pentru iubita mea :X si crede-ma ca meritawinking
Pace tie!

| Maothecat a răspuns:

Pentru minunile pe care le ofera de exemplu natura.Merita sa traiesti ca sa o ajuti sa nu moara.pentru ca acum cu distrugerile provocate in marea majoritate de oameni ...si incalzirea globala.Deasemenea pentru persoanele pe care le iubesti, pentru ca daca spui ca le iubesti atunci nu vrei sa le faci sa sufere happy Traiesti pentru tot ce te inconjoara

| deutza_3778 a răspuns:

Pt ca ne-am nascut si asta e.

| dellya13 a răspuns:

Eu sincer.am avut tentative de sinucidere.si nu am putut sa o fac!straight face.De ce?! pentru ca mereu ma gandeam.dar oare ce va fi maine?! daca se va intampla ceva care imi va schimba viata?thinking:S.si uite ca la un moment dat chiar asa sa intamplat.Sau traieste pentru pers pe care le iubesti si de asemenea care te iubesc si ele la randul lor.Gandestete ce s'ar face unii fara tine.sad Daca azi, maine, ai o zi proasta nu gandi asa:Gata nu mai are rost sa traiesc!crying sh etc...Si nu uita! cand ti se pare ca nimic nu isi are rostul. apare candva sh schimba totul! Sper ca te-am ajutat.batting eyelashes

Fundaaa?big grin