| Borcancuzacusca a întrebat:

De ce nu pot fi ca colegii mei? De ce eu sunt diferita? Cam toata clasa la romana a luat 10 iar eu 9. La fiecare ora ne da profesorul un videoclip pe care să-l privim si ne zice sa il retinem. Toti colegii mei il retin in afara de mine. Cand incerc sa retin ceva uit instantaneu. Nu pot retine nimic! Sunt buna doar la gandit cum se face de exemplu o problema la mtematica prin logica

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar de ce vrei sa fii ca ceilalti? Uneori este mai bine sa fii diferita de ceilalti. Bucura-te. Nu trebuie sa te gandesti la ceilalti, nu pentru ei traiesi, ci pentru tine.

Daca vrei sa scapi de problrma asta, in primul rand, nu ar trebui sa te mai gandesti la asta. Lasa colegii tai. Cand o sa ai ceva ce ei nu au, ce o sa zici? O stai, deja ai. Asa a nu iti bate capul cu asta.

Daca nu te mai gandesti la ei, o sa vezi ca tu ai facut ceva, ai luat un 9 ^_^. Ai retinut ceva si ai facut altceva.

Notele nu inseamna nimic. Iti spun asta, pentru ca asa mi-a spus si mie o profesoara, candva. Dupa, timpul a trecut si iti zic la fel si tie acum. La fel o sa zici si tu dupa, crede-ma.

Mult succes iti doresc! ^_^

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Singurul motiv este ca nu esti atenta, cum sunt ceilalti.
Lispa de atentie, duce la lipsa de memorare.

| T0T a răspuns:

E nociv să vrei să fii ca ceilalți. Școala ta e o glumă (drept dovadă că au luat toți notă maximă la o materie).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești bună la alt domeniu...mai exact la cel al științelor exacte. Nu te mai compara cu nimeni și pune în valoare ceea ce ai tu.