| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu va place sa cititi?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Ar trebui sa raspunda doar cei care se incadreaza in aceasta intrebare. Mie imi place sa citesc tot timpul, e un fel de gimnastica a mintii in afara de imbogatirea cunostintelor si curiozitatea perpetua de a afla tot ce e nou.

17 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Mie imi place sa citesc, dar nu am intotdeaua timp.Se-ntampla des sa port o carte cu mine si s-o rasfoiesc prin masina, metrou, pe strada.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Probabil vorbesti din experienta. Nu mai fi asa categorica.Sa stii ca mie imi place foarte mult sa citesc si in biblioteca personala am carti foarte valoroase la care nici nu visezi si desi sunt pensionara(am 56 de ani) nu ocolesc librariile nici acum.

| psiholoaga a răspuns:

Imi plac anumite carti. Cele care nu imi plac cel mai des intra in categoria: teoretice si plictisitoare. Pentru mine, cel putin.

mlm
| mlm a răspuns:

Imi place foarte mult sa citesc, de cate ori am ocazia reiau si acel romane care mi-au bucurat copilaria, mereu trebuie sa ne imbogatim cultura, deci mereu trebuie sa citim si sa ne delectam.

| Nastia a răspuns:

Mie imi place dar n-am timp sa citesc in plus fata d cele d la scoala... poate unii prefera mesu sau tv...

eileen
| eileen a răspuns:

Mi-a placut mult sa citesc, in special cand eram mica, nu era internet pe atunci, devoram romane. Apoi am trecut pe carti de dezvoltare pentru adolescenti etc. Pe urma...am dat de internet si pacat ca mi-a redus timpul de citit, altceva decat manuale pentru facultate. Acum mi-am propus un program drastic ce imi va creste pofta de citit, am inceput cu Dostoievski - Oameni sarmani, v-o recmandhappy

| DenissaDeea a răspuns:

Pai mie imi place sa citesc tot ce-mi se pare interesant pentru mine.

Bula
| Bula a răspuns:

Ti-ai gasit-o!
Tocmai aici, pe TPU pui aceasta intrebare? Pentru cei care dau raspunsuri cu zecile, poate sutele?
De unde crezi ca se cunosc raspunsurile? Nu din citite?
Poate TU esti care nu citesti si de acea n-ai asteptat nici macar o ora, nu cumva sa se adune prea multe raspunsuri... de citit... chiar la banala ta intrebare! tongue

| BabyWL a răspuns:

Da. intrebarea ta nu prea e una buna. Aici tuturor persoanelor care sunt le place sa citeasca si sa raspunda la intrebari. Deci daca nu ne placea(tuturor) sa citim atunci nu am fi stat pe acest site. :* cius

| miry a răspuns:

Mie imi place dar nu prea mai am timp dar o revista tot o citesc

| claudiarebecca a răspuns:

Nu prea inteleg de unde ai tras concluzia ca nu ne place tongue

| Teardrop:] a răspuns:

Mie imi place sa citesc..cum ai tras tu concluzia sata?
laughing

| bibix_5640 a răspuns:

Cine ti-a zis ca nu ne place sa citim?laughing

| ramona22 a răspuns:

Sincer chiar imi place, de al reviste pana la carti stintifice

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar de unde stii tu cui ii place si cui nu-i place sa citeasca? Sau te dai pe tine de exemplu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine ti-a spus? Mie imi place. Daca nu citesti, nu poti comunica. ce o sa faci?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La cine te referi?