| NicoleTheEnd a întrebat:

De ce sa nu punem intrebari legate de "tema de casa" pe TPU? Daca cineva stie sa-si faca tema, atunci mai mult ca singur ca nu o va face pe TPU, dar daca nu stie, eu cred ca ar trebui sa fie ajutat putin. Cel care ajuta mai face exercitii, cel care este ajutat mai intelege, sau pricepe ceva. cand ii facem tema cuiva, atunci ii si explicam ceea ce am scris. Am vazut si pe alte site-uri, mai ales pe cele internationale, dar si romane ca exista categorii gen "jocuri"(---care cred ca ar trebui sa existe si pe acest site, dar admin-ul nu observa intrebarile in legatura cu jocurile) si " tema de casa".

Nu e logic deloc?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie mi se pare mult mai logica explicatia adminului TPU.
http://www.tpu.ro/blog/?p=829

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cand eram eu tanar si TPU ceva ce ma fascina si imi manca 2 ore pe zi cel putin chiar se tinea cont de asta si mai exista bunul simt de a respecta o REGULA care spunea sa nu ne facem temele aici.
Spor!