| IulyaN_2743 a întrebat:

De ce terra este singura planrta care are viata in ea?

Răspuns Câştigător
| Laura_2393 a răspuns:

Terra este singura planeta cunoscuta ca avand viata pe ea. Au fost facute foarte multe speculatii despre cum ca ar fi existat acum milioane de ani viata pe Marte si inca o planeta care mie imi scapa acum numele. Nu este cunoscuta inca atat de bine nici macar galaxia in care se afla planeta paman pentru a sti daca e singura planeta pe care exista forme de viata. S-ar putea sa mai fie si alte planete

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate exista in galaxie si alte civilizatii pe care nici nu le cunoastem.

| aliceinchains a răspuns:

Păi dacă pe celelalte nu e oxigen...nu ai cum să respiri, deci n-ai cum să trăiești pe planeta aceea...

| DBlack a răspuns:

Pentru ca nu am mai descoperit alta

| Cattalina a răspuns:

Deoarece celelalte planete sunt prea departe sau prea aproape de soare, si ar fi mult prea cald sau mult prea rece thinking

Byee

| Rooxxana a răspuns:

Pentru ca asa a vruth Dumnezeu.si pentru ca este singura planeta care are apa tongue FUNDA?

| Loredana_5493 a răspuns:

Pai aici este caldura potrivita unde pot trai fintele iar pe alta planeta mai indepartata sau mai aproape de soare este ba prea frig,ba prea seceta! fara apa sau soare nu exista fiinte! Terra, fiind a treia planeta de la soare, este o temperatura temperata. happy

| MamaOmida_3153 a răspuns:

Pt ca are atmosfera si hidrosfera big grin