| stefylary a întrebat:

.....de ce toti baietii se gandesc numai la sex si nu pot astepta pe persoana iubita pana cand va fi pregatita? oare asta se numeste dragoste adevarata

Răspuns Câştigător
| Viviluka a răspuns:

Iubita calmeaza-te.
In primul rand nu toti baietii se gandesc la asta, sau nu am intalnit eu. Am fost cu baietii mai mari cu 6 ani ca mine si nu se gandea nimeni la asa ceva. Si am stat cu un baiat 2 ani de zile si niciodata nu a fost vorba macar de asa ceva, si actualul? Are mare anturaj si toti sunt smecheri ca s-au culcat cu iubitele lor si apoi ori le-au lasat ori au continuat in cele mai putine cazuri si al meu e al meu nici macar vorba de asa ceva. De ce? Iti explic eu: Se gandeste ca sunt prea mica pentru asa ceva, ma iubeste prea mult ca sa imi faca rau si asta vad eu ca e iubire adevarata. Iar fostul care am stat 2 ani la fel, vagabont de serie dar ce era al lui era a lui si a stat 2 ani dupa mine si mai statea nu era vorba de sex la mijloc. Nu asta e iubire adevarata sa nu faci prostia asta.Te ia cu vrajeli va vai ce te iubeste ca numai poate de tine se culca cu tine si te lasa balta in cele mai multe cazuri. Un baiat care te iubeste te asteapta oricat pana esti tu pregatita. Crede-ma, si ii multumesc lui Dumnezeu ca am o mama care im fiecare zi imi explica lucrurile astea si chestile astea le-am invatat ca pe rugaciunea Tatal Nostru pe bune.

| stefylary explică (pentru Viviluka):

Mersi de incurajare o sa vb mai multe pe mess.

5 răspunsuri:
| ComatoseWine a răspuns:

Ba pot.Dar ce sa faci cand fata cere, sau cand fata se baga in seama cu unul de 20 cand ea are 13?!
Daca tot se spune ca fetele sunt mai inteligente, ar trebui sa il dai naiba si sa va cautati altul. Daca tu ai 15 sa zicem, un baiat de 14, de 15 sau de 16 nu iti va cere sa faceti sex.Iar ala de 16 daca iti cere si zici nu pai nu te mai intreaba.Plua ca se ia si el modelul celor mari.Si voua va place asa ca termina cu tragedia asta ca nu impresionezi pe nimeni si nici nu spui vreo revelatie.Calm!

| TheAce a răspuns:

Ai fi surprinsa daca ti-as spune ca personal cunosc o groaza de tipe care se gandesc la sex mult mai mult decat noi. Pana la urma, vorbim de exemple din vietile noastre pe care le cunoastem. Dupa modul in care ai pus intrebarea sunt convins ca esti inca foarte tanara si fara prea mare experienta de viata, drept pentru care ai tendinta de a crede ca baietii incearca sa te foloseasca. Nu-i asa. Sexul e insa esential intr-o relatie. Nu intr-una adolescentina neaparat, asta e clar, dar intr-o relatie adulta sexul e cel care te poate trage in jos dar si cel care te poate ridica si poate suplini anumite probleme de comunicare de exemplu care exista intre voi. Acum desigur ca exista acea goana a tinerilor in lupta lor pentru pierderea virginitatii si in lupta lor pentru experienta in domeniu si in acea goana normal ca hormonii o iau razna, insa aceasta problema e strict una adolescentina si nu ar trebui sa incadrezi acolo decat strict baietii astia de liceu. E perioada in care tinzi sa crezi si in idealism si tot. E frumos. Sunt convins insa ca daca iti vei citi acest mesaj pe care l-ai postat aici peste sa zicem.5 ani, vei rade cu pofta de ceea ce ai scrishappy

| Ƨirenia a răspuns:

Instinctul animal! devil

| stefylary explică (pentru Ƨirenia):

...instinctul animal? asa sunt baietii? de ce nu isi arata niciodata dragostea fata de persoana iubita...ce suntem noi fetele pentru baieti?