| marsy a întrebat:

De ce un numar mare de fete au inceput fumatul? cunoasteti multe fete care fumeaza?

Răspuns Câştigător
| bibiank a răspuns:

Da cunosc f multe fete care fumeaza adica si eu fumez.m.am apucat deoarece vara trecuta toata lumea in jurul meu fuma si am zis sa fumez si eu... o prostie bine nu sunt dependenta...nu simt nevoia mai am prietene care fumeaza deoarece fumeaza si prietenul nu krd k te apucidin propria initiativa...trebuie sa te iei dupa cinevabig grin

27 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Toate colegele mele au inceput sa fumeze. Cica "fumatul te ajuta sa slabesti"

| Marii a răspuns:

Da, cunosc foarte multe. Am inceput sa numai stau cu ele. Prietenele mele s-au apucat de fumat pentru ca toata lumea a facut asta si vor sa se integreze in grupul celor "cool". Nu stiu de ce le place sa fumeze asa de mult. Chiar ieri vorbeam cu o fata de chestia asta si mi-a spus ca sunt o anormala daca nu fumez. straight face Asta-vara am fumat si eu sa vad cum e, daca-mi produce vreo placere ceva, si. totusi am simtit decat sila si m-am lasat.

| Gabystelistu95 a răspuns:

La mine in clasa colegii fumeaza sad

| yanny`s a răspuns:

La mine in generala, acum vreo 2 ani, majoritatea fumau, si fete si baieti.

| Elly4all a răspuns:

La mine in clasa nu fumeaza decat un baiat restul sunt ''ascultatori''laughing... nu prea stiu multi copii care sa fumeze., nu numai fetele sunt multe care fumeaza ci si baietii acestia se apuca de fumat cand educatia nu este bine tinuta in frau, iar anturajul ii impinge la lucruri necugetate.

| Jonsdottir a răspuns:

Da, colegele mele au inceput din a 4-a :-&. le-am intrebat de ce fumeaza si ele "tu nu vezi ca toata lumea fumeaza? noi de ce sa nu o facem?" in fine, deci mi s-a parut o tampenie sa te apuci de fumat numai ca asa face toata lumea tongue.eu sunt alergica la fum tongue si chiar daca nu as fi nu m-as apuca de fumat numai de dragul "modei"

| ellene a răspuns:

Fumeaza fiindca asa se cred mai smechere, asa atrag atentia, par mai mature (deci atrag baietii mai mari dornici de relatii cu "puicutze"), au o ocupatie, au pe ce cheltui banii parintilor. Cunosc si eu multi care fumeaza si mereu le zic ca nu au altceva mai bun de facut insa asta e... e viata lor, nu a mea. M-am speriat zilele trecute cand am vazut niste baietei (aia nu erau baieti) de vreo 10 ani maxim ca trageau toti dintr-o tigara! Sa am un copil de asta nu stiu ce ii fac... aveti grija cu fumatul ca nu e de joaca.

Răspuns utilizator avertizat
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Da, nu stiu din ce motive incepem sa fumam, ne lasam duse de valuri, si eu am fumat cand am fost intra 6 cu prieteni dar apoi m-am lasat ca nu imi place sa fumez ma rog, e ceva nou dar dupa aia nu o sa mai devina ceva nou, mie sincer nu mi-a placut.mai am prieteni care continua da mnoah.mai bine nu incepewinking

| selena_2212 a răspuns:

Da, cunosc multe fete care fumeaza...si eu am fumat, insa mi-am dat seama la timp k fumatul dauneaza. Nu-i bun nici pentru ten, nici pentru dinti, mai pe scurt. afecteaza sanatatea in timp. Majoritatea persoanelor se apuca de fumat din cauza anturajului si pentru ca suntem mereu tentati sa incercam sa vedem cum e.tongue

| roksyk a răspuns:

Da. Eu am 12 ani, si totusi pana in clasa a V-a am avut deja colege fumatoare. Parintii lor nu au timp de ele si isi fac de cap. Apoi mai sunt verisoarele mele, care majoritatea fumeaza, si multe alte fete...

Răspuns utilizator avertizat
| marya_1942 a răspuns:

Da! Asta e din cauza anturajului. o spun din propria experientza!:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaaaaaa... o gramada. Din clasa a sasea, pana-n-tra douasprezecea...in scoala fumeaza, nu se pot rabda pana acasa straight face De ce au inceput sa fumeze? Eu cred ca, majoritatea, din cauza anturajului.Eu,cand m-am apucat, a fost fiindca si taica-meu si frate-meu fumau...prostul obicei mi s-a transmis. Dar m-am lasat, nici ei nu mai fumeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tre'sa se formeze intr-o anumita directie...Nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am apucat la un moment dat dar nu mi-a placut...Parerea mea este ca majoritatea(la un moment dat) incearca sa vada cum e... dar daca nu le place anturajul ii obliga sa continue.Eu fac parte dintr-un anturaj dar nu m-am lasat condusa de ei/ele... fac ce vreau cu viata mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu zic ca totusi nu te apuci de fumat singur, intr-o zi asa dintr-o data.Anturajul si nevoia asta de a copia tot ce mai este sunt principalele cauze pentru care se apuca de fumat.Uite.eu nu prea mai fumez, dar inainte aveam un prieten care mi-a dat si mie obiceiul asta, dar acum ca suntem indepartati, imi pastrez cutia de tigari in fermuarul de la ursuletul meu (acolo unde sunt si bateriile).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte multe depasesc limita legala a greutatii laughing si cred ca asa ar slabi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai o chestie tarelaughing...nea ziso o profa de franceza k o femeie din franta banuiesc s-a apucat de la 7 ani de tigari si la 99 a renuntat cica vrea cv noi.si a mai trait 4 ani...deci avea 103.si na murit de la ele.banuiesc ca facea si sportbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se cred mai smechere dk fumeaza dar ii o prostie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer acum decat sa imi tai venele mai bine fumez o tigara. Oricum anturajul este de vina in orice caz fumez si eu una la 1 luna poate, cu prietenii sau la vreo petrecere.Am 14 ani si stiu ca nu e bine dar pana la urma toti ne apucam de niste vicii.Pentru cei care nu au pus tigara in gura nu ii sfatuiesc sa o faca...si acum referitor la intrebatrea ta:da cunosc foarte multe fete care fumeaza printre ele sunt si eu si nu pot sa zic c o fac pentru ceva anume o fac din placere...eu m am apucat de fumat din curiozitate.La mine in familie nu fumeaza nimeni, parintii imi interzic asta dar ce e interzis intotdeauna e tentant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

oh go on.si eu am incercat odataoh go on. da nu cred ca e bineoh go on.chiar daca uneori ii spun prietenei mele ca vreau sa fumez sincer n-as mai faceo oh go on.nu e bine sinceroh go on...Sincer nu cunosc asa multe care fumeazaoh go on.
ei au inceput sigur dintr`o prostieoh go on.cum facem totioh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de exemplu nu fumez pentru ca toata lumea fumeazastraight face
ce prostieee straight face
am luat un fum asa din intamlare...
si de obicei cand sunt suparata sau mai am probleme mai trag... dar asa nu cred ca sunt dependenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este chiar foarte rau sa fumezi caci nu numai ca iti distruge plamanii dupa plamani urmeaza dantura care se ingalbeneste si gatu care te va durea o vreme spar multe infectii in corp de la o tigara, inteleg ca ca si cum tear linsti sau tiar face cev a dar cu timpul o sa vezi ca nu te mai poti lasa si o sa-ti fie foarte greu, ca tu ai vrea dar nu poti, asa ca eu va recomand sa nu fumati de la o varsta asa de frageda ca voua va faceti rau nu altcuiva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da foarte multe chiar si eu

| kenvelo a răspuns:

Eu cunosc fete care se drogheaza care bea care se injecteaza si u mai pui intrebarea fumatului...hai sa fim serioso dinulya

| 1234567890qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm1234567890qwer a răspuns:

Acum la moment practik toate fetele fumeaza.Eu tot fumez nu neg asta dar dintr-un anumit motiv,situatia in familie e ft dificila,probleme acasa ft mari cu parintii si eu chiar nu mai puteam suporta toate astea de aia si am inceput a fuma, ma mai kalmeaza putin, si cred ca daca cinneva fumeaza are un motiv intemeiat pentru a o face.