| yyyyy a întrebat:

de cenu ma pot impaka cu o prietena de-a mea bine ...sa va explic. eram cele mai bune prietene si faceam totul impreuna. la un moment dat ne-am certat si a aparut o alta fata intre noi. de atunci ele sunt bune prietene dar eu cu aceasta nu mai sunt. ne'am facut de tot felul si multe altele... ce creddeti ar fi bine sa ma imapk cu ea? dar e pe deasupra si enervanta de la un timp. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Maria123 a răspuns:

Am patit si eu chestia asta la un moment dat.Eu am incercat sa ma impac cu ea si cand chiar credeam ca suntem din nou prietene mi-am dat seama ca eu sunt in plus.In sensul ca desi ieseam impreuna cu ea si cu cealalta fata, ele nici nu ma bagau in seama.Iar de fiecare data cand incercam sa ies doar cu vechea mea prietena, ea ma refuza.Pana la urma am lasat-o,am acceptat ca ea o prefera pe cealalta.
La mine n-a mers, acum n-am de unde sa stiu daca are rost in cazul tau sa incerci sa te impaci cu ea, cel mai bine e sa faci asa cum simti tu.

2 răspunsuri:
| Zmeura_5657 a răspuns:

Cam exact acelasi lucru mi s-a intamplat si mie.Singura solutie : NU o mai baga in seama pentru o perioada de timp.O sa fii surprinsa.happy

| sweetgirl_3609 a răspuns:

Hey,poate intr-un fel ii simti lipsa, sau poate te-ai deprins cu ea dar nu te umili, faptul ca v-ati certa nu inseamna ca ar trebui sa te ignore prietenind cu alta fata. Tinete tare si subt sigura ca iti vei gasi multi alti prieteni buni.Cu ea impacate doar daca veti avea ocazia ambele, dar parerea mea e ca sa nu cedezi tu.Bafta!