| Ys a întrebat:

De curand m-am despartit de iubitul meu si ma simt najpa acum si nu stiu ce am spus gresit...si eu nu mai vrea sa vb. cu mine. s-a intamplat de multe ori sa ne certam si ne inpakam dar de data asta nu stiu daca ne mai inpakam si mea spus ca ma iubeste de o multime de ori dar acum cand ne-am despartit este suparat stiu asta si eu is... ce sa fac? is disperata k il iubesc si stiu ca el inca ma mai iubaeste...

Răspuns Câştigător
| miry a răspuns:

Poate dupa o pauza mica va veti impaca, suna-l si stabiliti o intalnire sa vorbiti, poate asa afli ce la siparat asa de tare incat a renuntat la tine

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Suna-l si roaga-l sa va intalniti in oras. Intreaba-l cu ce ai gresit si spune-i ca inca il iubesti si esti dispusa sa-ti dregi greseala. Daca intr-adevar ai gresit, cere-ti sincer iertare. Si foarte important, nu-i reprosa greselile lui. Nu e momentul sa dezgropi si tu mortii.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Probabil s-a saturat, plictisit, etc. cu toate ca te iubeste.Si eu trec prin faze de genu. Daca petrec prea mult timp cu o persoana... ajung sa ma plictisesc de ea.cu toate ca tin mult la ea.Si atunci iau o mica pauza... dupa care reluam legatura.Nu ti s-a intamplat sa mergi in tabara pe 1-2 saptamani cu prietenii... iar cand ajungi acasa sa simti ca deja te`ai saturat sa vezi aceleasi fete...sa auzi aceleasi voci...etc.
Poate el a hotarat ca e mai bine sa luati o pauza pentru ca...nu mai are timp pentru el.Gandeste`te bine daca nu cumva il "sufoci"...nu prea ii lasi timp pentru el...sa iasa cu prietenii...sa leneveasca in casa...si alte chestii pe care le face cu placere si nu prea le poate face cand sunteti impreuna...pentru ca se presupune ca ar trebui sa se intalneasca cu tine.
Din punctul meu de vedere... o vorba de aur zice asa: "Daca iubesti pe cineva...lasa`l sa plece. Daca se intoarce la tine... e al tau."
Asteapta sa vezi cum evolueaza lucrurile. E foarte usor sa zici "te iubesc" cand de fapt nu simti chestia asta...si persoana careia ii spui chiar sa te creada...pentru ca esti destul de credibil.

| Ys explică:

Acuma neam inpakat si va multumesc pentru toate sfaturile care mi leati dat...:X :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asta e farmecul: dupa ploaie vine soare, dar nu trebuie sa devina o exagerare, s-ar parea ca in cazul tau e prea mult, tu decizi cand pui punct

| blue_5140 a răspuns:

Ar trebui sa va intalnitzi si sa discutatzi despre ce ati facut gresit fiecare si poate dupa o sa ajungetzi la un compromis(sa va impacatzi)... cel putin eu asa am facut si a mershappyhappyhappy

| xxxxxxx_9645 a răspuns:

Te duci la el stati de vorba si discutati despre aceasta problema si il intrebi de ce s-a despartit asa brusc de tine