| anonim_3682 a întrebat:

De fiecare data cand parintii prietenului meu sunt plecati de acasa, acesta ma invita la el, iar de fiecare data ma obliga sa intretinem relatii intime.Eu i-am spus ca nu pot sa intretin relatii intime cu acesta deoarece am doar 16 ani. Iubitul meu mi-a spus ca daca o sa-l mai refuz acesta o sa ma paraseasca, insa eu nu vreau acest lucru... Ce credeti ca ar trebui sa fac in situatia asta?

7 răspunsuri:
| Bibutzu a răspuns:

Sa nu faci greseala de e ceda la insistentele lui! paraseste-l uh! un asemenea om. nu poti spune ca te iubeste(chiar daca uh il iubesti) este clar ca esti o unealta. mai devreme sau mai tarziu. indiferent daca te vei culca cu el sau nu. te va parasii.mai bine fa tu primul pas. cat despre durere va trece usor usor. da e mult mai bine decat santajul! succes!

| VadSuneteAudCulori a răspuns:

Acest gen de baieeti vor doar s*x.Lasa-l sa te paraseasca, si tu fa-l gelos cu altul. Daca totusi se va intoarce la tine, inseamna ca a mai ramas un pic de dragoste.Nu vrei s ate paraseasca? Atunci mai bine vrei sa intretii relatii intime? Faptul ca te-a parasit se poate sterge, dar daca nu mai esti virgina nu.Asta ramane pe viata...

succeswave

| lola a răspuns:

Data viitoare sa-i tragi un pumn in bot si sa ii spui ca daca nu mai poate astepta nu degeaba are 2 maini.

| DSGline a răspuns:

Cauta-ti alt prieten EL doar se foseste de tine!
Doara mai sunt si alti baieti in lumea asta!

| Scumpy90 a răspuns:

Da-i papucii... cine te place te place asa cum esti, si daca te iubeste o sa te astepte. daca nu vrea sa te astepte inseamna ca nu tine la tine, si sta cu tine decat pentru ***

pup si bafta:*

| stiiix a răspuns:

De vreme ce acesta te obliga sa intretineti relatii sexuale si nu are rabdare cu tine pana o sa te simti pregatita, e clar ca dragostea in cazul lui nu se manifesta asa cum ai vrea tu. Ar trebui sa discuti serios cu el pe tema asta, si-n caz ca ajungi la o concluzie suparatoare ar fi bine sa-l parasesti ca sa nu suferi mai mult.
Poate, poate o sa inteleaga ca pentru tine si pentru fete in general virginitatea este un lucru de care ai nevoie de o convingere maxima cand vrei sa o pierzi.
Pentru fericirea ta, sper ca el sa inteleaga si sa-ti respecte dorinta, daca nu.gandeste pozitiv.sunt multi baieti care apreciaza fetele pentru dorinta de a fi pure cat mai mult si sunt sigura ca o sa gasesti si tu unul asa.
Bafta! big grin

| doinitza12 a răspuns:

Pai gandeste-te bine oare vrei ca el sa te iubesca doar pentru sex...sau vrei o dragoste curata bazata pe sentimente