| DragonFLoW a întrebat:

De la cate tzigari pe zi da fumatul dependenta, am auzit vb in grup ca de la 7 tzigari pe zi esti dependent, momentan nu fumez, dar daca as fuma si as fuma in prima zi 12 tzigari iar urmatoarele 10 zile deloc, e posibil sa devii dependent?
Inca un lucru, ce stiti despre dependenta de alcool si alte ierburi etnobotanice cat de tari sunt si din cate "doze" esti dependent din cauza lor.

Răspuns Câştigător
| LexUTz a răspuns:

Dependeta pentru mine cel putin nu inseamna cate tigari fumezi pe zi ci daca poti sa le lasi! Daca nu te poti lasa de fumat atunci esti dependent.
Nu stiu daca o sa tii cont de sfatul meu dar nu te apuca de fumat pentru ca nu ai de ce. Cei care nu fumeaza sunt mai smecheri (cum se zice) pentru ca ei pot sa fumeze dar cei care fumeaza nu pot sa nu fumeze! Intelegi?
Etnobotanicele nu provoaca dependenta dar au multe chimicale si iti fac foarte mult rau!

P. S. Sunt fumator si nu am fumat numai tutun laughing

3 răspunsuri:
| DragonFLoW explică:

Nu fumez, si nici n-am de gand, dar tot nu mi-ati raspuns la intrebare...

| HaiHui4Ever a răspuns:

Nu incerca. Mai bine iei o carte si citesti

| SteauaROsie a răspuns:

Daca te apuci de fumat in prima zi
sa nu crezi ca a 2 a zii poti sa le lasi
de prima data cand tragi fumul in piept
esti mancat
nu poti renunta usor