| adrian_7273 a întrebat:

De la ce varsta as putea practica un sport de contact?(eu mi-as dori sa practic muay thai sau box dar nu am nici macar 15 ani impliniti)

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cu încredere, vârsta este tocmai bună.
Pa, pa.

| iöиi a răspuns:

Boxul e cam baietesc cel mai bine e sa faci 1-2 si dupa gata

| valThina a răspuns:

Se poate practica boxul, din cate stiu, dupa varsta de 8-9 ani, deci poti incepe sa faci box ca nu ese nicio problema

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Pai nu conteaza de la ce varsta practici orice sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu prima data am pus manusile de box in mana la 11 ani, atunci am inceput sa practic acest sport, in prezent am trecut la K1. Si am inceput karate pe la 16 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mixed martial arts -> daca inveti de pe acum si esti bun la 20 de ani ii bati pe toti boxerii din tara!