| bellaisabella a întrebat:

De la ce varsta poti deveni nasa?

6 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Hey!
Daca vrei sa devii nasa de botez nu ai nevoie de vreo varsta.
Daca vrei sa devii nasa de cununie Trebuie sa fii casatorita.
Succes! :*

| mdany a răspuns:

Dupa ce te-ai casatorit.Nasi sunt doar cei casatoriti.

| ionuutzuu a răspuns:

Nu are o varsta...

| SloOpY a răspuns:

Nasa? de botez? la orice varsta...
dar nasa...la nunti...tre sa fi casatorita
sper ca te-am ajutat:*

| Crisstinutzza97 a răspuns:

Depinde de religie

| DeeaMarry a răspuns:

Nu stiu sa iti spun sigur la ce varsta.banuiesc ca e ca si cum ai intreba la ce varsta ma pot casatori.
Si NU! NU trebuie sa fii casatorita ca sa poti fi nasa. Am asistat la o nunta la care nasa era o prietena a miresei si nasul era un var al mirelui, nasii neavand nicio legatura intre ei si nefiind casatoriti(nunta ortodoxa). Mirii s-au casatorit atat civil cat si religios cu aceiasi nasi.
Sper ca te-am ajutatwinking