| newstyle a întrebat:

Dece: am si eu nevoie de un sfat.Am fost cu un baiat timp de 9 luni, insa in intervalul acesta de timp am mai fost certati.Acum el imi spune ca nu vrea o relatie serioasa, insa eu il iubesc desi nu i-am spus niciodata si stiu ca si el ma iubeste(dar nici el nu mi-a spus) insa mi-a demonstrat mereu. Acum spune ca ii este dor de mine ca se gandeste la mine dar nu inteleg de ce nu face nimic pentru a schimba situatia noastra... ma gandesc ca daca asi putea sa il urasc asi putea sa il uit, dar cum sa il urasc, cand de fapt eu il iubesc? aveti ceva sfaturi? cum ar trebui sa procedez?

4 răspunsuri:
| IngerashCuBombonele a răspuns:

Nu trebuie sa il uresti! trebuie sa vorbesti cu el, sa purtati o discutie serioasa despre voi doi si sa il intrebi ke isi doreste pentru ca uh nu il poti astepta fara sa fii sigura daca el isi doreste sa fie cu tine, poate ca pierzi o multime de lucruri din viata tha pentru ca stai sa te rogi d el sa fie cu tine. fai ce ti-am spus mie mi se pare ca el are de pierdut nu tu! sper ca te-am ajutat!big grinbig grin

funditabig grinbig grin

| mikyandre a răspuns:

Abordeaza-l intr-o zi si spune-i ce simti cu sinceritate...si daca vede ca ai facut pasul iti va marturisi si el daca are aceleasi sentimente ca tine, insa asigurate foarte bine ca si el te iubeste, ca
apoi sa nu te faci de ras in fata lui... sper ca te-am ajutat!

| 93ely a răspuns:

Newstyle te-ai gandit ca poate ii e frica sa aiba o relatie serioasa /. poate candva l-a afectat despartirea voastra si poate a suferit di asta, probabil ii e frica ca nu cumva sa se repete...incearca sa vorbesti cu el, numai asa veti putea lamuri situatia.cu siguranta lui ii e frica de iubire si nu vrea sa arate ce simte, nu il vei putea as il urasti stiind ca el nu ti-a gresit cu nimic iar daca vrei sa il uiti asta va veni in timp nu acum :* sper sa reusesti sa il faci sa intelega ca daca va iubiti nu ar trebui sa existe nicio piedik intre voi :* bafta :*

| MKRmicrula a răspuns:

Buna big hug Eu am o relatie de aproape 10 luni happy, iar in astea 10 luni nu ne-am certat niciodata,ceea ce ma mira laughing. Cred ca ar trebui sa discuti cu el, sa-i spui ceea ce simti, sa il intrebi ce isi doreste pe viitor.Probabil ca ii este teama de o relatie serioasa si de aceea nu face nimic pentru. a schimba situatia big grin