| anonim_4396 a întrebat:

De ce băieții te injura daca nu faci ce vor ei? De ex:vb cu un băiat și mi-a zis sa ii trimit o poza cu mine si eu i-am zis ca nu si a inceput sa imi zică că is o speriată, zgârcită sau un băiat mi-a propus sa întreține relații sexuale si eu am zis ca nu si mi-a zis ca tot incuiata am rămas ca ar trebui sa vad altfel lucrurile etc...de ce fac asta?

Răspuns Apreciat de Editori
| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
Totul pornește de la lipsa de educație. Depinde și în ce mediu de afli. Poate că în zona ta se află mai multe specimene de acest fel. Dar, spre norocul tuturor, nu toți băieții sunt așa. Îți spun din propia experiență. Când eram mic, am crescut printre asftel de haimanale, însă când am intrat la liceu - la un liceu bun - am dat de oameni educați, care știu cum să vorbească și n-ar îndrăzni în vecii vecilor să spună asemenea bazaconii. Totul depinde de oamenii care îți ies în cale și de educația lor.
Numai bine!

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Sunt baieti needucati cei cu care vorbesti tu. Nu ar trebui sa ai astfel de cunostinte. Baietii ok nu fac asa ceva.

| Aleeeeee255555 a răspuns:

Pentru ca vor sa te provoace.Cand te jignesc,ei au impresia ca le vei dovedii ca nu e asa, si ca vei accepta.Dar tu sa nu ti pui mintea cu ei ca nu are rost. Daca un baiat te merita si te iubeste, sau ma rog, te apreciaza, nu iti va cere niciodata asta.

| YoULoVeAnGeL a răspuns:

Idioti. Depinde cum te comporti tu. Daca vei fii mereu autoritara si ii pui la punct cu fiecare cuvant pe care il rostesti, crede ma. Nu vor mai exista discutii de genul. Oamenii te percep asa cum ii lasi tu sa te perceapa. Atata timp cat esti slaba, asa te vad si ei. Dar atunci cand tu stii cine esti si ce vrei sa vada altii la tine, de abia atunci vei fii exact asa cum vrei si tu, si asa te vir vedea si ei. E simplu. Daca te stii tu pe tine, atunci automat te vor stii si altii. Cheers! happy