| aproapenu a întrebat:

Deci, am dat reset la router, si acum nu mai merge nici la pc, imi spune ca nu stiu ce fir nu se conecteaza sau ceva de genu'. ce fac?

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Imi poti spune te rog cum arata router-ul?
Trebuie sa stiu ca sa te pot ajuta.

| MenInShadow a răspuns (pentru aproapenu):

Mda, imi pare rau, dar am uitat sa te intreb de la ce firma este.
Oricum, procedeul ar trebui sa fie acelasi.
Undeva, in cutia in care l-ai primit ar trebui sa ai tot ce iti trebuie pentru a-l repara.
Este posibil sa ai un cd. Pe el probabil se afla un program care trebuie instalat, dar daca ai resetat doar router-ul nu este nevoie de program, pentru ca este deja in pc.
Daca nu, trebuie macar sa ai o carticica ceva care sa-ti arate cum sa bagi internetul.
Daca l-ai resetat, l-ai adus la nivelul 0, acelasi nivel pe care-l avea cand l-ai cumparat.
Asa ca incearca sa gasesti acea carte si vezi ce scrie pe ea.
Daca nu, v-a trebuii sa suni la cei de la care ai modemul si sa-i intrebi cum poti avea din nou acces la internet.
Daca eram undeva prin apropiere probabil te puteam ajuta pentru ca vedeam situatia "live" dar asa, scuza-ma dar chiar nu cred ca pot, mi-e frica sa nu fac ceva mai rau.
Deci, tot ce trebuie sa faci este sa te uiti dupa o carticica a lui, si sa urmezi pasii din carticica, daca faci asta nu are ce sa se intample, decat sa-l repari.

| razvitzi a răspuns:

Nu trebuia sa dai reset la router pentru ca este posibil sa trebuiasca facute unele setari ca sa se conecteze la internet. verifica daca este conectat cablul de retea in spate la router si in spate la pc.

| Popescu_Robert_1996 a răspuns:

Configureaza-l din nou