| IuuxxI a întrebat:

Deci. Am intalnit un baiat :d Sunt la bascket si am vazut un baiat super si m`am indragostit. El nici nu stie cine sunt. Nici macar nu stie cum ma cheama sad Dar eu il plac foarte mult crying. Cum fac sa ma placa sau macar sa ne cunoastem? sad Mi`e ff rusine sa vb cu el x_x

Răspuns Câştigător
| roxy4rox a răspuns:

Atata vreme cat te feresti sa-i spui din teama, vei ramane cu teama. Am senzatia ca tu nu ai curaj sa afli daca puteti fi impreuna sau nu si preferi sa stai in incertitudine. Gandeste-te ca daca se poate sa fiti impreuna veti fi chiar daca faci tu pasul de a "deschide subiectul". Deci, parerea mea e ca nu ar trebui sa te temi pentru ca realitatea e aceeasi. Fa-ti curaj si incearca sa-l abordezi, ai incredere in tine, in ceea ce simti si nu te teme de ceea ce va urma.

3 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Daca si el joaca basket, du-te in vestiar si pune un bilet undeva in hainele lui daca le cunosti sau in rucsacul lui si lasa-i numarul de telefon. Daca nu-i cunosti hainele lasa un bilet pur si simplu si scrii"pentru baiatul cu adidasii rosii, brunet, cu ochii albastri si cu geaca de culoare albastra" de exemplu happy

| Robert92 a răspuns:

Femeile din ziua de azi,asa superficiale happy Nici nu stiti ce e aia dragostea,dar folositi termenul. Daca ti-e rusine sa vorbesti cu el atunci ce vrei de la noi? Fa-ne rost de numarul lui de telefon si ii comunicam noi, dar ai grija sa fugi daca va veni sa vorbeasca cu tine, ca doar ti-e rusine sa vorbesti cu el.

| CristinaCr3 a răspuns:

Pai. eventual stai cu prieteni cu care asta elwinking m`ai intal afla despre el. cine ii i cunoastel m`ai binewinking sidupa te drascurci:*