| OMURITOARE a întrebat:

Deci,am mult puf pe fata, tenul este in unele zone gras, am inceput sa folosesc un fond de ten, si am observat ca se vede foarte urat din cauza acelui puf, cum pot sa scap de el?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu folosesti niciodata fond de ten sa acoperi parul sau acneea de pe fata, este extrem de urat si nesanatos.
Mergi la un centru cosmetic si te epilezi pe fata sau pur si simplu stai naturala!

| justanotheruser99 a răspuns:

Un mic sfat: lasa-l așa. Nu îți distruge fata. Daca vei încerca sa te epilezi facial, acel puf se va transforma in par, si nu cred ca ți-ar placea.
Încearcă sa nu folosesti fond de ten, cu atât mai mult ca ai un ten mai gras. Daca e pana acolo optează pentru pudra. Aceasta absoarbe sebumul.

| GreenVoid a răspuns:

Altele au par in toata regula deci nu te plangelaughing

| Mihaelablabla a răspuns:

Ia-ti masti de peeling. Eu folosesc una cu castravete din dm, de la firma Freeman. Dupa ce iti dai cu ea, se ia si din puf atat cat trebuie si, in plus, iti rasfeti fata!