| MihaiAlecu a întrebat:

Deci..am o colega in clasa, este antisociala si grasa, nu este bagata de nimeni in seama, nu are decat 2 prieteni..intelegeti voi... faza e ca ea a facut o poezie de **** in care se plangea ca nu o baga nimeni in seama, iar eu am facut o poza acelei poezii si am trimis-o pe grupul clasei, fara alt mesaj.Singura ei prietena este pe grup si i-a aratat poza.Ea a vorbit cu ma-sa, ma-sa a sunat-o pe diriga si nu stiu ce au vorbit si vor sa imi scada media la purtare ca cica nu am voie sa ii fac poza la poezie ca ii apartine.
Are voie?

22 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Unde-ai găsit tu poezia? Şi care e problema ta cu ea? Nu are fata voie să-şi pună gândurile într-o poezie? Prin "de ***" voiai să spui naşpa? Ok, şi ce dacă? Nu-i treaba ta, nu-i ca şi cum voia să o publice undeva. straight face
Apropo, faptul că nu e sociabilă nu e acelaşi lucru cu antisocială.
", antisociali: care se abate de la regulile de bună conviețuire în societate, care este dăunător societății"
Şi, te dernjează că e grasă?
Pentru ce te pui să faci glume proaste?
Îmi imaginez că fata aia se simte foarte prost acum, nu că ţie ţi-ar păsa.
Nu prea...cred că ar scădea profesorii media la purtare pentru asta totuşi. Spun doar că am avut colegi cu sute de absenţe nemotivate care au avut media 10. straight face
Dar, în cazul în care chiar ţi-o scade, să ştii că o meriţi.

| whatevernvm a răspuns:

Esti un cretin. Felicitari, smechere

| Musique a răspuns:

Eu v-aș băga la închisoare.
Măi copilaș, eu zic să-ți ceri frumos scuze sincere fetei și atunci când îți propui să-ți mai bați pla de cineva, gândește-te cât de imatur ești.

| MihaiAlecu explică (pentru Musique):

Eu te as baga la un spital care nu e pentru oameni cu probleme psihice...

| Musique a răspuns (pentru MihaiAlecu):

-.-

| MihaiAlecu explică (pentru Musique):

Inchisoare pentru aia?

| Musique a răspuns (pentru MihaiAlecu):

Ironie dulceață...
Oricum, tot needucat te consider.

| MihaiAlecu explică (pentru Musique):

Ironie? deschide un dictionar fratioare

| Musique a răspuns (pentru MihaiAlecu):

"Frățică" uite cum facem: eu deschid un dicționar, iar tu o culegere de gramatică.
Bun?

| MihaiAlecu explică (pentru Musique):

Am deschis o destul, imi poti explica unde am gresit? nu stau acum sa pun caciulite...

| Musique a răspuns (pentru MihaiAlecu):

Sau măcar banalele puncte...

| MihaiAlecu explică (pentru Musique):

E un punct la final, stau acum sa iti explic tie ca acolo se termina propozita...

| Doub a răspuns:

Din cauza voastră, a ăstora mari jmecheri ce vă credeţi, tipa aia probabil e în depresie.

| Gonrax a răspuns:

Ar trebui să-ți pară rău de ce ai făcut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce treabă ai tu cu ea de ai trimis poza?

| MihaiAlecu explică (pentru anonim_4396):

Era in gluma..era o poezie de ca'cat in care se plangea ca ea e trista iar ceilalti fericiti..toata clasa a ras de ea.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Esti tu cumva pus in situatia ei? ii stii tu trecutul sa fii in stare sa judeci, ii esti prieten sa stii cine e cu adevarat ea? nu cred

| ABCD122 a răspuns:

Meriti o bataie zdravana.

| MihaiAlecu explică (pentru ABCD122):

Pun pariu ca ai 12 ani si esti mare zmeu pe internet

| ABCD122 a răspuns (pentru MihaiAlecu):

Ai pierdut pariul! Hihihi laughing
Pai n-am dreptate? Si nu m-am referit la faptul tu ai facut poza, ci ca ai trimis-o intregii clase.
Sunt curioasa, pana la urma ti-a scazut media?

| MihaiAlecu explică (pentru ABCD122):

Nup.

| Cristina12457 a răspuns:

Dupa parerea mea ai facut un gest foarte urat, pentru ca probabil acea fata s-a simtit foarte prost. Diriga ta nu stiu daca are dreptul sa scada nota la purtare pentru ca ai facut o poza la o poezie si ai pus-o pe un grup, totusi un gest urat. Poate vrea doar sa te sperie si sa te inveti minte sa nu mai faci asa. Eu spun sa vorbesti cu mama ta sau cu tatal tau si sa o sune pe dirigs ta sa ii spuna sa nu iti scada nota la purtare sau sa iti ceri tu scuze dirigentei si dula aceea fetei (in fata dirigintei sa iti ceri scuze) si poate te va "ierta" diriga si nu te va mai sleria ca iti scade nota. Poate chiar are de gand sa o scada, nu stiu.