| IuuxxI a întrebat:

Deci. Am o prietena care are 11 ani si n-are net si ar vrea sa va puna o intrebare. A zis ca are paduchi. Nu are decat de cateva zile. Ea era obsedata de matreata si se tot freca in cap si asa a facut cateva zile si ii tot pica ceva negru foarte mic din cap si s-a speriat apoi a cazut o ganganie mai maricica tot neagra dar aia nu cred ca era paduche. a 2 a zi tot asa sa frecat si i-a cazut tot o ganganie dar alba si se misca. apoi mai tarziu iar a facut asa si iar i-a cazut ceva alb ce se misca si chestia aia neagra ff mica. a facut baie, s-a spalat si cand sa gatat a vazut un paduche ce plutea pe apa. apoi s-a culcat si na prea putut dormi pentru ca o tot manca capul. a 3 a zi tot asa se freca in cap si ia mai cazut un paduchi. ii este foarte rusinee pentru ca a gasit deja 4 paduchi maricei si nu stiu cate puncte din astea negre. Nu stiti ce poate fi negru si ff mic? si cum o puteti ajuta? ce sa faca? sa scape de paduchi ajutati`o mi`e ff mila de ea sad funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| aFurisit a răspuns:

In cazul unei infestatii cu paduchi de cap este indicata folosirea unui sampon special sau a unei lotiuni, urmand exact instructiunile de utilizare. Cere sfatul unui farmacist asupra tipului de tratament ales.

Deoarece nici un tratament nu este eficient 100% este recomandata repetarea operatiunii dupa 7 zile. Poti efectua verificarea, folosind aceeasi metoda cu pieptenele umed la o saptamana dupa cea de-a doua aplicarea a tratamentului.

Poti sa incerci cu gaz si cu un pieptene cu dintii desi happy

Sper sa scape cat mai repede de ei. Succes!

3 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

De fapt tu ești acea fată

| aFurisit a răspuns (pentru VladimirPutin):

De fapt ea vrea un raspuns, nu conteaza daca e sau nu ea happy

| IuuxxI explică:

Nu sunt eu daca chiar te intereseaza. ^^