| biancamaria1998 a întrebat:

Deci am tot citit aici pe site de acum câțiva ani ca nu este bine sa dai cu apa in prima săptămâna după ce ți-ai făcut tatuajul. Eu am 4 zile și in fiecare zi, de 3 ori pe zi, dau cu un gel de dus pe tatuaj și îl șterg prin tapotare cu un șervețel uscat după care astept putin și aplic crema de gălbenele. E ok? Deja începe sa cada coaja și vreau sa știu dacă o sa se vadă bine după ce cade complet sau o sa trebuiască sa-mi mai bat o data. La cine mi l-am făcut eu, un amic care face tatuaje de ani, a spus ca sa ma dau cu crema de gălbenele și cam atât mi-a spus. Insă dacă nu o sa prindă culoarea și nu o sa-mi placa cum se vede după ce cade coaja, voi merge la un salon mai bun

2 răspunsuri:
| vmalex21 a răspuns:

In farmacie sau pe internet se gasesc creme si produse speciale pentru tatuaje. Apoi cel mai ideal e sa iti faci tatuaj într-un salon cunoscut nu pe la X sau Y acasa.

| 8Sebastian8 a răspuns:

Nu e buna crema de galbenele de aia se decoloreaza
Cea mai buna e vaselina
Si da mai bine sa te duci la un salon care lucreaza steril nu e de joaca daca se infecteaza iti spun din propia experienta