| Animsai a întrebat:

Deci, fratilor, e serioasa treaba! Vreau sa promovez examenul de evaluare nationala cu 10, sau chiar 9 ( si la matematica si la romana ).Bunn! Dar, eu fiind o fire foarte emotiva, sunt constienta ca atunci cand o sa intru in sala de examen o sa uit tot! As vrea sa intru la bio-chmie ( laughing sunt un viitor chirurg, daca o vrea Dumnezeu big grin ). So, cat mai multe sfaturi sunt bine-venite. Dar nu de alea gen :,, invata, invata invata ". Sfaturi mai practice big grin, gen, cum sa memorez mai usor materia, pentru ca de fiecare data cand vreau sa invat un comentariul la romana. ma cuprinde o durere de cap si efectiv nu pot retine nimic, dar am media 10 pe linie pe sem astahee hee. Multumesc anticipat! Astept sfaturi!

1 răspuns:
| luiza a răspuns:

Esti doar fricoasa, nu uituca! atunci cand te vei vedea cu foaia in fata daca ai invatat este imposibil sa nu faci de o nota buna ca cea pe care ti-o doresti!