| Blackwidow678 a întrebat:

Sunt clasa a 8a și marți voi susține examenul de evaluare națională. Faza este ca imi este un pic frica. Efectiv in zilele astea nu am putut invata deloc, nu ma pot concentra. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca nu te poti concentra, atat vree cat esti pe telefon si laptop au PC online, vrv\bind cu unul si altul.
Ca sa te poti concetra la invatat, trebuie sa inchizi absolut toate aparatura electronica: telefon, tableta, PC, laptop, TV si radio, ca nimic sa nu te distraga, ca sa pui mana serios pe invatat.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să respiri adânc, să te relaxezi.
E doar un examen pe care o să îl treci dacă ai învățat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeush):

Conteaza cu ce nota îl treci