| FaraNume1245 a întrebat:

Deci. Imi place o fata timida, si ei ii place de mine, dar problema e ca mereu cand stam undeva, sa zicem ca o tin in brate, mai este o prietena de-a ei ( are 2 prietene cu care sta mereu ) langa noi, si prietena aia se muta, sau merge la magazin, sau merge sa vorbeasca la telefon, sau oriunde altundeva, se ridica si fata de care imi place si merge de acolo. Mereu. Si mereu evita sa ramanem singuri, nu ma lasa sa o sarut, cateodata nici macar sa o pup. Ce ar trebui sa inteleg din comportamentul ei?

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Pai intelege ca este timida. Nu prea ai ce sa faci pana cand ea o sa se obisnuiasca cu tine. Spune-le prietenelor ei sa va lase singuri. Tu poti vorbi cu ea mai mult prin mesaje. Asa poate ii va fi mai usor sa-ti vorbeasca face to face.

| FaraNume1245 explică (pentru Cσcσ):

Prin mesaje vorbim mult. Da' face to face cand ne vedem parca se blocheaza si nu mai stie ce sa zica.

2 răspunsuri:
| Andeeaaaaa a răspuns:

Incearca sa o intelegi.
Fa lucruri romantice, fii politicos, dai atentie. Cucereste-o