| Jameson a întrebat:

Deci in clasele 5-8 am fost pe locul 5 din clasa eram o clasa foarte buna, se facea scoala ca lumea. Cu tezele unice am picat la un liceu mai prost. In clasa a-9-a am facut mate cu o profa buna. Eram de nota 8-9 pe capul meu. Din clasa a 10 a pana in a 11-a am facut mate cu o profesoara care a facut liceul la seral si facultateta la fara frecventa. Presupun ca va dati seama ce matematica faceam, nici nu stia sa controleze clasa era dezordine totala la ore, plus ca se incurca la exerciti si era tot timpul cu foi cu formule si exerciti. Deci noi jucam carti si uni se jucau chiar poker pe bani cu profa in clasa si tot felul de chasti fata de profa. De anul acesta fac mate cu o profa buna sunt in clasa a 12 a. Dar dupa 2 ani fara matematica si fara sa inteleg nimic ma simt incuiat la minte fata de matematica. Doar 2 sau 3 copi care au luat ore pe parcursul acestei perioade se descurca bine. Mama ma streseaza sa merg la ore dar eu consider ca merg degeaba. Ce as putea sa fac sa am ambitie si sa merg la ore si sa invat?

Răspuns Câştigător
| BebelushaRoz a răspuns:

Buna! Ambitie poti sa ai doar daca vrei tu. Te poti ambitiona singur sa inveti ca sa fii mai apreciat de cei din jur, de prieteni si familie, in special de parinti. Daca nu inveti, nu o sa faci nimic in viata, stiu ca sa iei ore e plictisitor, dar daca iti dai silinta si daca ai un profesor bun care sa stie sa isi faca materia interesana, o sa inceapa sa iti placa. Eu i-au meditatii la engleza si la inceput mi s-a parut plictisitor, imi dadeam silinta, dar credeam ca mor in alea 2 ore, insa acum merg cu placere la ore.
Bafta!

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Din lant lipsesc multe zale, matematica are continuitate, ia un meditator si recupereaza ca nu iei Bac-ul