| anonim_4396 a întrebat:

Deci. In seara asta, pe la 19:00 stateam la stop. Deodata s-a facut verde si am trecut pe trecerea de pietoni. Eram cu o prietena de-a mea. Amandoua am fugit. Dar deodata a trecut o masina, iar prietena mea s-a oprit din a mai alerga iar pe mine m-a lovit masina. Noroc ca nu au trebuit sa ma duca la spital straight face. Astazi am avut numai ghinion. Dar inainte de accident citisem o poveste de groaza despre o fata care omorase 7 copii. Ce credeti, ca din cauza ca am citit am avut ghinion? Si mai demult am spart si 2 oglinzi =]].

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Ai dreptate, fiind verde la pietoni, masinile trebuie sa opreasca. Dar suntem in Romania. Ca pietoni, trebuie sa avem noi grija de noi. Indiferent de culoarea semaforului, e bine sa te uiti in ambele parti si sa ai tu grija de tine happy

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Adică erai la semafor, nu stop!
Nu ai încrede în tine și tot ce citești te influeanțează, asta nu este bine!
Pa, pa.

| alinutz33311 a răspuns:

Nu e ghinion! A fost o intamplare!

| LolaLollita a răspuns:

Eu nu cred in superstitiile astea. Parerea mea: nu trebuia sa alergati pe trecere. Asta ca si sfat pe viitor. Bine ca ai scapat usor si nu a fost nevoie sa te deplasezi la spital.

| Dahliaa a răspuns (pentru LolaLollita):

Da, dar era verde si masina trebuia sa opreasca. Bine ca nu avea viteza mare happy.

| Dahliaa a răspuns (pentru LolaLollita):

Dar totusi masina m-a trantit pe jos si m-a tarait putin =]]. Noroc ca n-am ajuns la spital. Dar m-am ales cu niste zgarieturi happy.

| Zoey112 a răspuns:

Depinde daca tu chiar crezi ca ai ghinion atunci o sai ai, deci eu zic sa fi optimista si sa nu te gandesti prea mult la asta.
ca si sora mea mai mica sparge tot ce prinde in mana(inclusiv onglizi) si pana acum nu i so intamplat nimic.
oricum good luck in continuare happy

| Dahliaa a răspuns:

Si spun ca astazi am avut numai ghinion pentru ca era sa alunec si pe scari o.O.

| LolaLollita a răspuns (pentru Dahliaa):

Ai dreptate, fiind verde la pietoni, masinile trebuie sa opreasca. Dar suntem in Romania. Ca pietoni, trebuie sa avem noi grija de noi. Indiferent de culoarea semaforului, e bine sa te uiti in ambele parti si sa ai tu grija de tine happy

| Dahliaa a răspuns:

=]].

| 1aprilie a răspuns:

Nu ai ghinion multora li se întâmpla necazuri.

| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Totul este intamplator, este o coincidenta. Nu te mai gandi la astaa. be happy happy

| ImHere a răspuns:

Depinde si ce crezi tu. (karma, ghinion, Diavolu', etc)
Eu cred doar ca ai avut o zi proasta si fii mai atenta daca vrei sa ramai in viata!

| Montsegur a răspuns:

Troll. GTFO.