| ANoNim_7814 a întrebat:

Deci...m-am despartit de fostul meu prieten pentru un alt baiat pe care il plac mult d toot nu stiu ce sa fac nu stiu daca m place desi s uita la mine mereu l-am intrebat daca vrea sa stam impreuna si a zis ca s gandeste apoi a zis ca nu ar fi bine dar il plac mult p baiatu asta... ce sa fac dati si mie un sfat

mersi atikipat :*:*:X

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună. Dacă a zis că nu atunci cel mai probabil nu va fi niciodată ceva între voi. Probabil a zis că se mai gândeşte deoarece nu voia să te rănească. Nu îţi mai face iluzii că aţi putea fi împreună. Eventual mai poartă o conversaţie cu el, mai întreabă-l odată dacă vrea să fie cu tine şi de ce. Dacă el nu te vede la pe o Julietă a lui, atunci renunţă la el că nu te merită absolut deloc. Eventual ai putea să te împaci cu fostul tău prieten, pentru că eu cred că ţine enorm de mult la tine. Mai gândeşte-ţe, dacă nu, lasă-i pe amândoi şi aşteaptă să te reîndgăgosteşti, iar pe foştii încearcă să îi uiţi, pentru că timpul trece şi aşa cum am mai spus cu timpul vei lăsa trecutul în urmă. Nu ai şanse să fi cu el, sau dacă ai sunt foarte mici, pentru că rare ori un băiat se răzgândeşte. Poate are prietenă, sau poate nu te consideră pe măsura lui, e un ratat, aşa că lasă-l happyMult succes şi sărbători fericite.

3 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Mai bine ramaneai la fostul prieten. daca nu a vrut din prima cine stie poate are prietena si totusi ar vrea dar n-ar vrea sa mai fie cu una in plus.intereseaza-te si tu de el cat mai multe detalii cine stie ce specimen d ala de inseala si multe altele...

| Aly07 a răspuns:

Vezi daca ai dat vrabia din mana pe ciara de pe gard laughing (adiq l-ai lasat pe prietenul tau pentru. unu de care nici macar nu stii daca te place sau nu ).
acum nu stiu intreaba-l dc nu ar fi bine sa fiti impreuna ca eu nu am inteles chestia asta thinking
acum nu stiu ori baiatu' asta de care ne vorbesti e putin timid ori nu vrea sa fie cu tine, mai insista daca spui ca iti place mult de el, dar dupa aceea te va vedea ca o obsedata.
Succes (poate te impaci cu ex-ul ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrea din prima insemna ca o sa plece mai tarziu, asa ca orice rau este spre bine, nu s-au terminat barbatii, altul la rand.