| RoxAnana a întrebat:

Deci: mie imi place de un baiat. e cun un an mai mare. suntem in aceeasi scoala. el invata la 1 eu la 2 (etj). nu am prieteni la el in clasa.cand trec pe langa el se uita indelung la mine si imi zambeste. nu am vb niciodata cu exceptia unei zile in care eram pe hol si vb la tel apoi a venit a intrat la mine in clasa a luat buretele si pe urma cand s-a intors imi zice stai lin ca l-am adus inapoi si am inceput sa rad si eu zic nu-i nimic dar tu. ai creta?laughing si a fost cea mai penibila fraza pe care i-am zis-o si el zice nu si a zambit si s-a dus in clasa. pur si simplu nu am ce sa il intreb sau ce sa fac mai departe...eu am mai postat o intrebare asemanatoare si mi s-a spus ca ma place. dar ce as putea face in continuare? dau funda:*

Răspuns Câştigător
| elenutza_9029 a răspuns:

Concluzie ...baietii sunt greu de inteles
si mie mi se intampla la fel cateodata imi zambeste iar alteori nici nu ma baga in seama. si te inteleg nu iti dai seama ce vrea de la tine. cred ca ar trebui sa mai vorbiti. sa gasesti subiecte in comun. dar in niciun caz sa nu te dai in spectacol in fata lui ca sa te observe. cred ca daca te place totul va veni de la el. dar daca e timid atunci ar trebui sa ii dai de inteles ca il place.curaj. prim incearcati sa va cunoasteti, vorbind. iar incetul cu incetul te va cunoaste si isi va da seama ce pierde daca nu e cu tinewinking.
sper ca ti-am fost de ajutor.
aaa si inca ceva daca chiar iti place tunci nu te da batuta niciodata, nu il lasa altei fete. eu am facut greseala asta si regret. sper ca o sa incepi sa vb cu el, sigur aveti ceva in comun. uite de exemplu eu prima data cand am vb cu un bait care imi placea (ma rog e a zis ceva) deoarece aveam acelasi tip de telefon, m-a intrebat daca am net pe tel etc. dupa aceea am inceput sa ne salutam, sa ne cunoastem etc. happy... fundita?

3 răspunsuri:
| Agentulx a răspuns:

Sunt baiat. Pai daca a zambit e posibil sa te place.Probabil e mai timid si nu a avut tupeu sa iti ceara id-ul sau nr. de telefon deci fa tu primul pas. Cand ai ocazia sa intri in vorba cu el indiferent de subiect cere-i subtil id-ul. Si cand il prinzi pe mess ii spui direct ca il placi si ai vrea sa fi cu el. Bafta!

| AndreeaFarasperante a răspuns:

Lupta pentru dragostea ta, nu te da niciodata batuta.

| jeleupeperete a răspuns:

Pai e foarte posibil sa te placa dar incearca sa iti faci amic pe cineva din clasa lui dupa sa ajungi sa te cunosti cu toti din clasa inclusiv cu el de acolo lucrurile o sa decurga de la sinethinking