| maria91r a întrebat:

Deci...nici nu stiu cu ce sa incep.de cateva zile m-am despartit de prietenul meu cu care am fost aproape 1 an...si el a inceput sa se dea la prietena mea cea mai buna. deci pur si simplu nu l-am mai recunoscut. El nu era asa, si eu, ca sa ma razbun m-am cuplat cu cel mai bun prieten al meu.ideea e ca imi pare foarte rau ca m-am folosit de el pentru ca nu simt absolut nimic pentru el.Acum ce pot sa fac? sufar enorm

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Suferi pentru ca ai pierdut trei dintr-o lovitura.Prietena,prietenul cel mai bun si iubitul. E normal sa te simti dezorientata intr-o situatie ca asta dar sper ca ai invatat cateva lucruri cum ar fi:sa nu te mai razbuni pentru ca inconstient s-ar putea sa ranesti persoane care chiar te iubesc cu adevarat, sa iti dai seama ca o prietenie adevarata nu se poate rupe din cauza unui baiat si sa intelegi ca dupa ce el s-a despartit de tine are tot dreptul sa fie cu cine vrea el sa fie, daca lui nu ii pasa ca te face sa suferi, tie de ce ti-ar pasa de el? Mergi mai departe si ai grija sa nu mai faci si a doua oara aceleasi greseliraised eyebrows

| Arthur a răspuns:

Cred ca treaba era coapta de multa vreme ...acum doar se finalizeaza.

| scumpikkk a răspuns:

Inteleg ca ai fost foarte suparata pe el, si ca ai vazut in ochi doar razbunare, dar stii vorba:razbunarea ii arma prostului, daca fostul face ceea ce face, nu te merita, nu te iubeste, incearca sa te gandesti la tine si dupa aceea la ceilalti, mai in jos iti dau un link potrivit intamplarii tale, cat despre baiatul cu care esti, ce crezi, ar fi corect sa te joci cu sentimentele lui?, daca incepe sa tina la tine, sa sufere? mai bine ai pune punct relatiei sa nu se ajunga mai departe, ar fi rau pentru el, si ai spus ca e prietena ta cea mai buna? nu prea cred

Http://www.youtube.com/watch?v=WKneFMEHoWg

| cucu a răspuns:

Haaa ce ma bucur. razbunare ti-a trebuit razbunare ai primit. spune`i adevarul prietenului tau pana nu este prea tarziu. incearca sa fii sincera cu persoanele care tzin la tine. cat despre el este un baiat care vrea sa se distreze si atat. nimic mai mult. eu zic sa-l uitzi ca nu meita nici un efort. si aia nu este prietena cu tine daca o sa stea cu el.

| warwara a răspuns:

Iti faci rau tie in felul asta, renunta la ideea razbunarii. Iar fostul prieten nu cred ca te merita, daca iti face astfel de faze. Cred ca nu merita nici sa te cobori la nivelul lui de gandire, si nici sa iti "patezi" tu recurcang la o astfel de razbunare!
Cat despre prietena ta, cred ca ar trebui sa te mai gandesti daca chiar merita sa o numesti "prietena" sau nu!
Mult succes! ( timpul e cel mai bun vindecator :*)

| .;x;x FaTha KrE tHe IuBeshTee;x;x. a răspuns:

Incearca sa nu te mai razbuni pentru ca iti faci singura rau...stiu cum te simnti, cunosc sentimentul, dar baiatul ala inseamna ca nu te merita si daca prietena ta ii raspunde cu aceleasi sentimente, inseamna ca nu iti e prietena. O sa fie foarte greu sa il uiti, de fapt va iti va fi exagerat de greu sa il uiti dar incearca. Dupa faza care ti-a facut-o nu merita sa te mai impaci cu el...

O sa treaca... orice ar fi trece. Dar asta o sa treaca mai greu, dar o sa treaca.