| anonim_4396 a întrebat:

Deci, nu mai suport, am 14 ani si 1.88, ma simt foarte prost.
Sunt extrem de inalt pentru varsta mea si vreau sa stiu cum sa fac sa par mai scund poate, sau ceva sa opresc cresterea, sunt foarte nefericit cu statura asta, mai ales cand trec pe la scoala si vad ca toate fetele au 1.50-1.60. sad.
Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Letticia a răspuns:

Sa sti ca majoritatea fetelor le plac baietii inalti.Inaltimea la un baiat il face sa para mai dominator, daca te faci m-ai scund o sa strici totul+o sa intalnesti o fata super inalta si ea nu o sa fie cu unul mai scund ca ea..logic.Si fetelor li se pare ca atunci cand un baiat inalt e cu ele au protectie.Crede-ma!

2 răspunsuri:
| BlackAngel112 a răspuns:

Nu poti opri cresterea, dar cel mai bine ar fi sa fii multumit cum esti nimeni nu e perfect happy cat despre fete vei gasi o fata mai inalta care te va place asa cum esti. Sper ca ti-am fost de folos happy

| ILoveYouAlexC a răspuns:

Pai, eu sunt fata si am 1.75, si sunt foarte inalta la varsta mea. Am facut mult sport:Baschet, dansuri, gimnastica aerobica, fotbal etc. De la fiecare am invatat, ca pentru a oprii cresterea in inaltime trebuie sa stai in cap sau in maini, gen de cateva ori pe zi si chiar functioneaza, a trecut un an si nu am crescut decat 0.5 cm. Iar daca vrei sa pari mai scund trebuie sa porti tricouri/bluze etc. cu dungi orizontale, pentru ca dungile drepte te fac mai inalt... Sper ca te-am ajutat :* Funditabatting eyelashes?