| NothingImportant200 a întrebat:

Deci nu mai suport! Eu am niste prietene mai fitoase, mai bogate. Eu nu sunt chiar asa adica nu am bani ca sa ii arunc pe toate prostiile. 2 dintre fete au un Samsung Galaxy S respectiv un iPhone. Astazi cea de-a 3-a a venit la scoala si a inceput sa se dea mare ca si-a luat si ea Galaxy S. Eu am un Lg Gd 510 si m-am simtit prost cum a inceput ea sa se dea mare si sa nu mai punem la socoteala ca a mai luat si 5 in teza la mate. Imi vine sa mor. Eu sunt mai bleaga si mereu pun la suflet si nu stiu ce sa mai fac ca sa vada ca nu -mi pasa. Ce pot face?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NothingImportant200 explică:

Multumesc mult de raspunsuribatting eyelashes

| Cereala a răspuns:

Nu conteaza ce telefoane are sau ce haine sau nu mai stiu ce, conteaza doar persoana din tine si nici eu nu am bani de toate iphon-urile si nu stiu ce dar ma multumesc cu ce am adica sunt fericita (nu ca tu nai fi multumita). Chiar nu stiu daca vreau sa devin un copil bogat, gandeste-te la comportamentul lor asa ai devenit probabil si tu in plus au prieteni la fel ca ei dar putini decat ai tu fii sigura ca viata asta ti-ar place mai mult decat acum.inceraca cum au spus si cei din inaintea mea lasa le in pace.

| noescape a răspuns:

Sa le ignori.Fiecare iese in evidenta cum poate, insa pe ele le scot parintii...nu sunt cu nimic mai presus decat tine daca au un telefon pe care cu siguranta nici nu stiu umbla.

| ramkat a răspuns:

Sti la fel de nine ca si mine ca: lauda de sine nu miroase a bine! Nu esti cu nimic mai interesanta ca ai un iphone sau altceva! Tu vei sti mereu cine esti cu adevarat pe cand ele vor trai mereu cu impresia ca sunt "cineva" dar cu adevarat nu sunt de cat niste figurante! Iar tu de fapt le urasti pe acest gen de persoane! Asa ca ignorale si considera ca tu esti si vei fi placuta pentru cine esti si nu pentru ceea ce ai! Eu am un Nokia n70 de 6 ani si nu a ras nimeni de mine pentru ca de obicei prieteni cu telefoane smechere plageau mereu cand pateau ceva la elehappy Fii mai "nesimtita"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu ramkat. Ce daca au iphone sau nu stiu mai ce? asta nu le face mai destepte, ci mai responsabile. Un telefon e facut sa vorbesti la el nu sa-l pui in rama! Al tau e foarte bun, in plus, conteaza cine esti tu si cum te comporti in societate. Nu ai nici un motiv sa te simti prost, nici macar daca esti mai slaba de inger. Daca te simti prost o sa creada ca esti invidioasa si o sa-ti scoata ochii dupa aia. Fa-te ca nu ti se pare asa mare lucru sa ai un iphone pentru ca nu e! o fi costand 2000 si ceva de lei dar, sincer, pe mine nu ma impresioneaza. Nu te schimba un telefon asa cum nu te schimba nici hainele. Lumea ia in considerare cine esti tu ca fiinta umana si atitudinea ta si iti spun ca nimanui nu-i place o tipa fitoasa cu un iphone sau Samsung galaxy atarnand dupa ea in timp ce ea nu stie sa faca un calcul simplu la magazin! Fii mai puternica si sigura pe tine!