| ZokoZEW a întrebat:

Salut! Aș avea o mică întrebare...La căte absențe se scade nota la purtare? Am văzut pe un site că se scade la 20 absențe, am întrebat-o pe Diriginta la cate absențe se scade nota la purtare si ea mi-a zis ca se scade de la 10 absențe.Nici nu stiu ce sa mai cred...Ori vrea să mă sperie ori nu stiu.Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Vrea să vă determine să nu mai lipsiți de la ore.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Diriginta...mi-a zis ca se scade de la 10 absențe... vrea să mă sperie ori nu stiu.Voi ce credeti?"

așa zicem și noi, te sperie!

| Sophieka a răspuns:

Intr-adevar se scade de la 10 absente (nemotivate).

10 absente = 1 punct minus deci media 9 la purtare.

20 absente = 2 puncte minus deci media 8 la purtare si tot asa.