| anonim_4396 a întrebat:

Deci, pun din nou intrebarea, pentru ca nu stiu daca s-a pus. Un coleg de-al meu a inceput sa isi bata joc de mine, pentru ca eram gras. Foarte gras. M-am certat rau cu el, si i-am zis tatalui meu de asta, iar tata a vorbit cu colegul, zicandu-i sa ma lase in pace. Colegul m-a lasat, insa mi-a zis ca la felul in care arat, nicio fata nu s-ar uita la mine. M-am infuriat. M-am infuriat pentru ca stiam ca in felul lui, avea dreptate. Asa ca, in doar doua saptamani, fara sa ma infometez, mancand sanatos, am reusit sa dau jos 6 kilograme. Aici vine prima problema : cum sa slabesc de la genunchi in sus? Partea aia parca a ramas intacta.
In al doilea rand, imi place de prietena colegului care ma chinuia. Vorbim mereu pe FaceBook, si imi place de ea, si vreau sa o cunosc in realitate, desi mai vreau sa astept pana sa fiu atractiv... Cum sa fac? Ce sa ii zic daca ne intalnim? Nu vreau sa o cuceresc pentru ca e prietena colegului mei, ci pentru ca imi place de ea. Foarte mult...

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Fă bine și ieși din casă, fă mișcare, sport, preferabil înot.
Cu fetele, n-ai grijă dacă ai mintea vioaie, poți să arăți și ca Stan (din Stan și Bran), tot vor sta aproape de tine. Poate unele acționează mai ușor la aspect, dar mult mai bine acționezi cu mintea, decât cu fizicul.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Mersi ca mi-ai zis. Mda, mi-am dat seama. Ei bine, eu vreau sa slabesc ca totusi sa arat ca lumea. Adica sa ii fie intr-un fel rusine sa stea de vorba cu mine. Actionez cu mintea, dar partea cu slabitul e venita mai mult de la mine. Mersi din nou.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo! Baftă!